Reklama

Lifestyle

Wszywanie Esperalu w Warszawie? To prostsze niż myślisz!

Materiał Partnera
Dodano: 19.01.2023
70989_zdjecie_2-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Esperal bez wątpienia zapisał się w historii leczenia alkoholizmu. Lek ten został wynaleziony 75 lat temu i przez lata cieszył się ogromną popularnością. Obecnie wszywka alkoholowa jest nieco zapomniana, w dodatku wywołuje niemałe kontrowersje. Czy słusznie? Na czym dokładnie polega jej działanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule, w którym przedstawiamy najważniejsze informacje na temat zaszycia alkoholowego. Podpowiadamy również, gdzie można bezpiecznie wykonać zabieg wszywania Esperalu w Warszawie!

Jak działa zaszycie alkoholowe?

Wszywka alkoholowa to nic innego jak jałowe tabletki przeznaczone do zaszycia pod skórą i powięzią. Umieszczone w ten sposób tabletki ulegają stopniowemu rozpuszczeniu, a substancja aktywna wydziela się do krwiobiegu nawet przez kolejne 10 miesięcy. Za działanie wszywki alkoholowej odpowiedzialny jest Esperal, czyli lek, który blokuje kluczowy etap metabolizmu alkoholu.

Esperal hamuje działanie dehydrogenazy aldehydowej, przez co zablokowany zostaje rozkład toksycznego metabolitu alkoholu, jakim jest aldehyd octowy. Powoduje to, że nawet najmniejsza dawka alkoholu prowadzi do gwałtownego wzrostu stężenia aldehydu octowego i wystąpienia objawów zatrucia, takich jak:
zaczerwienienie twarzy;
uderzenia gorąca;
nadmierna potliwość;
nudności i wymioty;
bóle i zawroty głowy;
spadek ciśnienia tętniczego;
wzrost tętna;
uczucie kołatania serca;

Rola zaszycia alkoholowego w leczeniu alkoholizmu

Wszywka alkoholowa nie jest cudownym lekiem na chorobę alkoholową. Choć jeszcze do niedawna metoda ta stosowana była masowo, dziś już wiemy, że jej zastosowanie jest ograniczone. Zaszycie alkoholowe nie wpływa bowiem na przyczyny alkoholizmu. Jest to metoda awersyjna, która powstrzymuje chorego od picia poprzez wykształcenie w nim lęku, przed negatywnymi skutkami zdrowotnymi sięgnięcia po kieliszek. Nierzadko bywa, że po ustaniu aktywności wszywki z Esperalem chory powracał do swojego nałogu.
 
 
Kiedy zatem warto sięgnąć po to rozwiązanie? Zabieg zaszycia alkoholowego dedykowany jest osobom, które są mocno zmotywowane do podjęcia leczenia. Jest to metoda, która najlepiej sprawdza się jako wsparcie do prowadzonej równolegle terapii uzależnień. Wszywka alkoholowe jest użyteczna zwłaszcza w początkowych miesiącach terapii, gdy chory wypracowuje dopiero skuteczne mechanizmy radzenia sobie z głodem alkoholowym.

Zabieg wszywania Esperalu w Warszawie? Wybierz rozsądnie!

Nierzadko można usłyszeć o braku skuteczności zaszycia alkoholowego, a nawet niebezpiecznych powikłaniach tego prostego zabiegu. Warto więc przypomnieć, że zabieg wszywania Esperalu zaliczany jest do drobnych zabiegów chirurgicznych. Powinien on być zatem wykonany przez doświadczonego chirurga, który dobierze odpowiednią dawkę leku, a także zadba o bezpieczeństwo pacjenta.

Jeśli szukasz najlepszego zabiegu wszywania Esperalu w Warszawie, mamy dla Ciebie drobną wskazówkę. Doświadczonych lekarzy specjalizujących się w zaszyciu alkoholowym znajdziesz w KacDoktorze. To firma z wieloletnim doświadczeniem, które pomogła już setkom zadowolonych pacjentów. Aby umówić się na zabieg wszywania Esperalu wystarczy zadzwonić i umówić dogodny termin, a pracownicy KacDoktora zajmą się całą resztą.

Zabieg przeprowadzany jest w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum miasta. Specjaliści dokładają wszelkich starań, by zaszycie alkoholowe było nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne oraz całkowicie bezbolesne.

Rozpoczynasz walkę z nałogiem alkoholowym? Wszywka z Esperalem ułatwi Ci proces trzeźwienia!

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy