Reklama

Lifestyle

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o wszywce alkoholowej, ale wstydzisz się zapytać!

Materiał Partnera
Dodano: 04.11.2021
57438_zdj-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Wszywka alkoholowa jest metodą nieco zapomnianą, choć nadal stosuje się ją we wsparciu osób borykających się z uzależnieniem. Wokół jej narosło wiele mitów i przekłamań, które często zniechęcają chorych do sięgnięcia po tę formę pomocy. Okazuje się jednak, że odpowiednio zastosowana wszywka alkoholowa, może być ogromnym ułatwieniem w walce o abstynencję. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje o zaletach i wadach wszywki alkoholowej. Podpowiadamy także, jak skutecznie i bezpiecznie skorzystać z wszywania esperalu w Warszawie.

Czym właściwie jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa to małe, jałowe tabletki, które aplikuje się podskórnie, zazwyczaj w okolicy mięśnia pośladkowego. Uwalniają one stopniowo przez kilka kolejnych miesięcy esperal – lek blokujący metabolizm alkoholu. Hamuje on aktywność enzymu – dehydrogenazy alkoholowej, który jest odpowiedzialny za rozkład  aldehydu octowego. Wszywka alkoholowa powoduje, że nawet niewielka ilość alkoholu wystarczy, by w organizmie doszło do gwałtownego nagromadzenia się tego toksycznego metabolitu. Powoduje to pojawienia się szeregu nieprzyjemnych objawów, wśród których dominuje:
wzmożona potliwość;
zaczerwienienie twarzy;
nudności i wymioty
bóle i zawroty głowy;
duszności;
przyspieszone bicie serca;
skoki ciśnienia tętniczego;
lęk i niepokój.

Czy wszywka alkoholowa leczy uzależnienia?

Niestety, trzeba to wyraźnie zaznaczyć – wszywka alkoholowa nie jest cudownym lekiem na alkoholizm. Jest to metoda awersyjna. Jej działanie polega na zniechęceniu chorego do sięgania po alkohol, poprzez wzbudzenie u niego uczucia lęku przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. Wszywka alkoholowa nie niweluje źródła problemów alkoholowych, jednak pomaga w utrzymaniu abstynencji przez kilka kolejnych miesięcy. Jest to doskonały czas, by równocześnie rozpocząć terapię uzależnień u specjalisty. Tylko wtedy wszywka alkoholowa może dać trwałe i zadowalające efekty.
 

Czy wszywkę alkoholową można przepić albo samodzielnie wyciągnąć?

Bardzo często można usłyszeć opinie, że wszywkę alkoholową można przepić. Co to oznacza? Według niektórych osób stopniowe przyjmowanie małych dawek alkoholu ma pomóc w ominięciu przykrych konsekwencji działania wszywki alkoholowej. Niestety, nie jest to prawda, a sama metoda może okazać się niebezpieczna w skutkach. Spożycie większych ilości alkoholu może spowodować u osoby z wszywką zagrożenie zdrowia, a nawet życia, głównie poprzez niebezpieczne reakcje ze strony układu sercowo-naczyniowego.
 
Kolejnym potencjalnie szkodliwym pomysłem jest samodzielne wyciągnięcie wszywki. Tabletki są umieszczone podskórnie i podpowięziowo. Wykonanie tak głębokiego nacięcia, szczególnie przez osobę niedoświadczoną, może zakończyć się uszkodzeniem mięśni bądź groźnym zakażeniem drobnoustrojami.

Wszywanie esperalu w Warszawie? Zaufaj KacDoktorowi!

Implantację wszywki alkoholowej może wykonać jedynie doświadczony chirurg. To właśnie on jest odpowiedzialny za prawidłowe wyliczenie dawki preparatu, a także za higieniczne i bezpieczne nacięcie. Chcesz wspomóc swoją walkę z chorobą za pomocą wszywki alkoholowej? W Warszawie implantację wszywki wykonasz w KacDoktorze – firmie, która od wielu lat zajmuje się eliminowaniem skutków zdrowotnych spożycia alkoholu, także za pomocą odtrucia alkoholowego. W jej szeregu pracują wykwalifikowani medycy, którzy zadbają o Twój komfort i bezpieczeństwo.
 
Skorzystanie z usług KacDoktora jest banalnie proste. Wystarczy, że zadzwonisz lub skontaktujesz się z firmą za pośrednictwem formularza internetowego. Z odtrucia alkoholowego czy implantacji esperalu możesz skorzystać zarówno w profesjonalnym gabinecie, jak i w zaciszu własnego domu, ponieważ KacDoktor oferuje również możliwość dojazdu specjalisty pod wskazany adres.
 
Wyrównaj swoją walkę z uzależnieniem! Wypróbuj działanie wszywki alkoholowej i uzyskaj trwałą abstynencję!
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy