Reklama

Lifestyle

Wszywka alkoholowa – Twoja droga ku trzeźwości

Materiał Partnera
Dodano: 23.02.2022
60203_1_edited-resizer-750
Share
Udostępnij

Sięgasz zbyt często po alkohol, co odbija się na Twoich bliskich? Walczysz z chorobą alkoholową, jednak nie udaje Ci się uzyskać trwałej abstynencji? Być może to najlepsza pora na implantację wszywki alkoholowej? Jest to doskonała metoda wsparcia kompleksowej terapii uzależnień, wspierająca chore osoby w rezygnacji ze spożycia alkoholu. W poniższym artykule omawiamy zasadę działania wszywki alkoholowej oraz podpowiadamy, gdzie można skorzystać z usługi wszywania esperalu.


Co warto wiedzieć o działaniu wszywki alkoholowej?

Każda wszywka alkoholowa działa według tego samego mechanizmu. Działanie tej metody wynika z właściwości użytej substancji aktywnej, czyli esperalu. Blokuje on kluczowy etap metabolizmu alkoholu, czyli rozkład toksycznego aldehydu octowego. Spożycie nawet niewielkiej ilości używki powoduje, że u osoby z wszywką dochodzi do szybkiego wzrostu stężenia aldehydu octowego, co wywołuje szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak:
nadmierna potliwość;
uderzenia gorąca;
bóle i zawroty głowy;
nudności i wymioty;
uczucie lęku i niepokoju;
duszność;
skoki ciśnienia tętniczego.

Warto wspomnieć, że wszywka alkoholowa zaliczana jest do metod awersyjnych. Oznacza to, że nie eliminuje ona przyczyny uzależnienia, a wymusza na chorej osobie abstynencję, poprzez wykształcenie lęku przed konsekwencjami spożycia alkoholu. Wszywka alkoholowa umieszczana jest podskórnie, a lek uwalniany jest stopniowo do krwiobiegu. Powoduje to, że jej działanie jest odczuwalne przez około 10 miesięcy.
 

Bezpieczeństwo stosowania wszywki alkoholowej

Należy jasno podkreślić, że bezpieczeństwo wszywki alkoholowej zależy przede wszystkim od miejsca, w którym jest ona wszywana. Implantacja wszywki to zabieg, który wymaga wykonania nacięcia w okolicy mięśnia pośladkowego, co może być obarczone ryzykiem groźnego zakażenia, jeśli wykonująca je osoba nie zachowa wszystkich zasad aseptyki i antyseptyki. Co więcej, specjalista jest też odpowiedzialny za wyliczenie dawki wszywanego leku, ponieważ od tego zależy skuteczność wszywki.

Co istotne, warto pamiętać, że zabieg implantacji wszywki alkoholowej nie może być wykonany w przypadku, gdy chora osoba jest pod wpływem alkoholu lub spożywała go na mniej niż dobę przed zabiegiem. Ostrożności wymaga również zabieg u osób, które do niedawna przebywały w długotrwałym ciągu alkoholowym. Zalecane jest wtedy wykonanie odtrucia alkoholowego, które wypłucze z organizmu resztki szkodliwych metabolitów alkoholu, a jednocześnie zapobiegnie wystąpieniu groźnego dla życia syndromu odstawiennego.

Wszywanie esperalu w Warszawie? Tylko u KacDoktora!

Chcesz ułatwić swoją walkę z uzależnieniem od alkoholu za pomocą wszywki? Pierwszy krok to znalezienie specjalisty, który wykona bezpieczny i skuteczny zabieg jej implantacji. W Warszawie możesz skorzystać z usług KacDoktora – specjalisty w zakresie wszywania esperalu i wykonywania odtrucia alkoholowego. W jej szeregach pracują wykwalifikowani lekarze i ratownicy medyczni z ogromną wiedzą i doświadczeniem w temacie redukcji szkód wywołanych nadmiernym spożyciem alkoholu. Możesz być pewny, że pracownicy KacDoktora zadbają o Twoje bezpieczeństwo, zdrowie oraz komfort!

Z usług KacDoktora możesz skorzystać zarówno w nowoczesnym gabinecie, jak i w zaciszu własnego domu. Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres na terenie Warszawy lub okolicznych miejscowości. Nie musisz przy tym martwić się o zaciekawione spojrzenia czy złośliwe plotki, ponieważ pracownicy KacDoktora dokładają wszelkich starań, by zachować pełną dyskrecję.

Skorzystaj z działania wszywki alkoholowej i utrzymaj abstynencję przez kolejne 10 miesięcy!
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy