Reklama

Lifestyle

Czy warto bać się zaszycia alkoholowego?

Materiał Partnera
Dodano: 10.06.2022
64091_1_edited-resizer-750q75
Share
Udostępnij
Zaszycie alkoholowe przez wiele lat pełniło rolę straszaka dla wszystkich tych, którzy nadużywali alkoholu. Metoda ta była traktowana jako cudowny lek na uzależnienie, przy czym nierzadko stosowana była pod przymusem. Obecnie zaszycie alkoholowe osnute jest szeregiem mitów i przekłamań, które często zniechęcają chorych do sięgnięcia po to rozwiązanie. Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega zaszycie alkoholowe? Tłumaczymy to w poniższym artykule!

Zaszycie alkoholowe pozwala utrzymać trzeźwość przez kolejne 10 miesięcy

Zaszycie alkoholowe zaliczane jest do farmakologicznych metod leczenia alkoholizmu. Czy jednak rzeczywiście metoda ta skutecznie leczy uzależnienie? Działanie wszywki alkoholowej skupia się głównie na zniechęceniu chorego do sięgania po alkohol, przez wykształcenie u niego lęku przed negatywnymi skutkami picia. Zaszycie alkoholowe nie leczy więc przyczyn alkoholizmu, jednak znacznie ułatwia utrzymanie abstynencji. W jaki sposób?

Wszywka alkoholowa to nic innego, jak jałowe tabletki przeznaczone do zaszycia pod skórą. Uwalniają one przez najbliższe 10 miesięcy esperal – lek wpływający na metabolizm alkoholu. Hamuje on aktywność dehydrogenazy alkoholowej, co przy spożyciu alkoholu powoduje nagromadzenie w organizmie szkodliwego metabolitu alkoholu, czyli aldehydu octowego. Jego podwyższone stężenie we krwi jest odbierane jako zatrucie i objawia się szeregiem nieprzyjemnych objawów, takich jak:
zaczerwienienie twarzy;
uderzenia gorąca;
nadmierna potliwość;
nudności i wymioty;
bóle i zawroty głowy;
spadki ciśnienia tętniczego;
przyspieszenie pracy serca;
uczucie lęku i niepokoju.

Jak przebiega zabieg zaszycia alkoholowego?

Zabieg zaszycia alkoholowego wymaga uprzedniej konsultacji lekarskiej. Jest ona niezbędna, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania zdrowotne. Wszywka alkoholowa nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które:
mają nadwrażliwość na substancję aktywną;
spożywały alkohol w ciągu ostatniej dobry przed zabiegiem;
chorują na niewyrównane nadciśnienie tętnicze;
chorują na niewydolność serca lub niewydolność krążenia;
chorują na chorobę niedokrwienną serca;
zmagają się z zaburzeniami lub chorobami psychicznymi, zwłaszcza z próbami samobójczymi w historii.

Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu chirurg wybiera miejsce zaszycia (zwykle jest to okolica mięśnia pośladkowego), a następnie znieczula je miejscowo. W trakcie wykonywania nacięcia pacjent nie czuje bólu. Lekarz aplikuje pomiędzy mięsień a powięź wyliczoną ilość tabletek esperalu, a następnie zaszywa nacięcie szwami chirurgicznymi. Jeśli zastosowano szwy rozpuszczalne, pacjent nie musi się zgłaszać ponownie na ich ściągnięcie.
 

Zaszycie alkoholowe w Warszawie? Zaufaj profesjonalistom!

Nie ulega wątpliwości, że zaszycie alkoholowe jest poważnym zabiegiem medycznym. Aby był całkowicie bezpieczny, przeprowadzać go powinien jedynie doświadczony chirurg. Jak jednak znaleźć miejsce, w którym można w pełni zaufać specjalistom? My polecamy KacDoktora! Jest to warszawska firma, która od wielu lat specjalizuje się w redukowaniu szkód zdrowotnych wywołanych nadmiernym spożyciem alkoholu. Pracujący w niej lekarze i ratownicy medyczni posiadają ogromne doświadczenie zarówno we wszywaniu esperalu, jak i odtruciu alkoholowym.

Jak skorzystać z usług KacDoktora? To banalnie proste! Możesz po prostu pojechać do nowoczesnego gabinetu w centrum Warszawy. Z niektórych usług tej firmy możesz jednak skorzystać także w zaciszu własnego domu!

Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres i wykona Ci odtrucie alkoholowe bądź kroplówkę witaminową.

Walczysz z uzależnieniem od alkoholu? Skorzystaj z zaszycia alkoholowego i ułatw sobie utrzymanie abstynencji!

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy