Czy wiesz, że wszywka alkoholowa to jedna z pierwszych metod leczenia choroby alkoholowej? Stosuje się ją od kilku dekad, choć dopiero od niedawna opracowano skuteczny schemat terapii z zastosowaniem tej metody. Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega działanie wszywki? Chciałbyś wiedzieć, czy zaszycie alkoholowe to dla Ciebie dobre rozwiązanie? Bez obaw! Tematy te poruszamy w poniższym artykule!
Zaszycie alkoholowe umożliwia utrzymanie abstynencji nawet przez 10 miesięcy
Zaszycie alkoholowe polega na umieszczeniu pod skórą wszywki, czyli jałowych tabletek. Ulegają one stopniowemu rozpuszczaniu, uwalniając do krwiobiegu substancję aktywną. W przypadku wszywki alkoholowej jest to disulfiram, potocznie nazywany Esperalem. Związek ten hamuje kluczowy etap metabolizmu alkoholu, czyli utlenianie aldehydu octowego przez dehydrogenazę alkoholową. Aldehyd octowy jest toksycznym metabolitem alkoholu, a wszywka alkoholowa, w przypadku sięgnięcia po alkohol, powoduje gwałtowny wzrost stężenia tego związku we krwi. Skutkuje to pojawieniem się nieprzyjemnych objawów zatrucia, takich jak:
• zaczerwienienie twarzy;
• uderzenia gorąca;
• nadmierna potliwość;
• zawroty i bóle głowy;
• nudności i wymioty;
• spadek ciśnienia tętniczego;
• wzrost tętna;
• uczucie kołatania serca;
• lęk i niepokój.
Objawy zapicia wszywki alkoholowej mogą przypominać intensywnego kaca. Warto jednak pamiętać, że spożycie dużych dawek alkoholu, po przebytym zabiegu zaszycia alkoholowego, może zakończyć się niebezpieczną dla zdrowia, a nawet życia zapaścią krążeniową.
Zaszycie alkoholowe nie powinno być używane jako samodzielna metoda leczenia alkoholizmu
Czy zaszycie alkoholowe jest cudownym lekiem na chorobę alkoholową? Niestety, nie. Choć przez długi czas myślano, że wszywka alkoholowa jest rozwiązaniem problemów z alkoholem, metoda ta nie działa na przyczyny rozwoju alkoholizmu. Zaszycie alkoholowe zalicza się do metod awersyjnych. Działa ono poprzez wytworzenie u chorego lęku przed negatywnymi konsekwencjami sięgnięcia po używkę. Nierzadko zdarza się, że po ustaniu aktywności wszywki alkoholowej, chorzy wracają do swojego uzależnienia.
Kiedy zatem warto sięgnąć po tę metodę? Zaszycie alkoholowe dedykowane jest osobom, które są zmotywowane do walki z uzależnieniem. Najlepsze efekty obserwuje się, gdy wszywka alkoholowa jest metodą wspierającą profesjonalną terapię alkoholową. Choremu łatwiej wtedy utrzymać abstynencję, zwłaszcza w pierwszych tygodniach terapii.
Zaszycie alkoholowe w Warszawie? Pomoże Ci KacDoktor!
Nie chcesz, by alkohol niszczył Twoje zdrowie i życie? Zastanawiasz się nad skorzystaniem z właściwości wszywki alkoholowej? Zwróć się po pomoc do KacDoktora i rozwiej wszystkie wątpliwości! Pracujący tam lekarze to świetni specjaliści, którzy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie na temat detoksu czy zaszycia alkoholowego. W gabinecie KacDoktora panuje miła i komfortowa atmosfera, dzięki czemu będzie Ci łatwiej postawić pierwsze kroki ku trzeźwości.
Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie, by umówić dogodny termin zabiegu. Pracownicy KacDoktora zajmą się całą resztą! Zabieg zaszycia alkoholowego przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza chirurga, a dzięki wykorzystaniu znieczulenia miejscowego jest całkowicie bezbolesny. Aby uniknąć niebezpiecznej infekcji, zaszycie alkoholowe przeprowadza się w osłonie antybiotyku. Warto także wspomnieć, że do zaszycia rany używa się rozpuszczalnych nici chirurgicznych, dzięki czemu nie trzeba stawiać się na dodatkową wizytę w celu ściągnięcia szwów.
Alkohol nie musi rządzić Twoim życiem! Zaszyci