Reklama

Lifestyle

Rzeszowski aquapark ze sztuczną falą i salą kinową

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 13.03.2024
  • Fot. Wizualizacje TKHolding
Fot. Wizualizacje TKHolding
Share
Udostępnij

Wodeon, basen dla dzieci z prawdziwym piaskiem, kompleks saun – tak będzie wyglądał rzeszowski park wodny. Koszt inwestycji szacowany jest na 250 mln zł. Za projekt będzie odpowiadać firma TKHolding.

– Decyzję o tym, że w Rzeszowie będzie budowany aquapark podjąłem tuż po wyborach prezydenckich. Rozmawiając wcześniej z mieszkańcami wielokrotnie słyszałem jak ogromne jest zapotrzebowanie na tego typu obiekt służący rekreacji. Droga dojścia do tego ważnego etapu w jakim jesteśmy dziś – do wyboru projektanta nie była łatwa. Wcześniej w sprawie budowy parku wodnego w naszym mieście nie przygotowano niczego. Zaczynaliśmy praktycznie od zera – przypomina Konrad Fijołek.

Park wodny na osiedlu Staromieście w Rzeszowie

W pierwszej kolejności należało wytypować tereny odpowiednie dla tego typu inwestycji. Wybór padł na os. Staromieście. – To najlepsze miejsce na nasz park wodny. Przyszłościowe, bo znakomicie rozwijające się i dobrze skomunikowane – podkreślał prezydent Rzeszowa. Następnie miasto wykupiło część terenów pod to zadanie, niezbędne okazały się także zmiany planów zagospodarowania, opracowanie studium wykonalności, badania geologiczne. Przeprowadzone zostały także konsultacje społeczne z mieszkańcami. Projektant został wybrany w drodze dialogu konkurencyjnego. Najciekawszą ofertę złożyła firma TKHolding.

Obiekt powstaje na 6 ha terenu, pomiędzy ulicą Warszawską a Lubelską. – Działek mamy tam sporo więcej. Te dodatkowe tereny będą przeznaczane na kolejne inwestycje o charakterze sportowym i rekreacyjnym, które poszerzą ofertę parku wodnego – mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.

Odnawialne źródła energii w nowym aquaparku

Rzeszowski park wodny będzie wykorzystywał ciekawe technologie. Zaproponowana w koncepcji konstrukcja dachu pozwoli, by promienie słoneczne przedostawały się do aquaparku o każdej porze dnia, co pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną. Obiekt wykorzystywać ma także odnawialne źródła energii.

Wejście do obiektu zaplanowano od północy. Od południa jest pas zieleni, baseny zewnętrzne i wewnętrzne. Będą też zjeżdżalnie: pontonowe, kaskadowe i multimedialna. Najdłuższa  będzie miała 20 m długości.

Fot. Wizualizacje TKHolding

Najwięcej atrakcji basenowych zlokalizowano na parterze. Tam będą baseny: sportowy, treningowy, dziecięce, witalne o różnej temperaturze, rekreacyjny ze sztuczną falą, rwącą rzekę, wanny spa, wodny plac zabaw i baseny kaskadowe z Wodeonem. To ostatnie rozwiązanie, zastrzeżone prawami autorskimi, to miejsce w którym można relaksować się w ciszy, albo oglądając film. To tutaj firmy będą mogły organizować rozmaite eventy, a Kowalski wynająć go np. na urodziny.

Kiedy park wodny w Rzeszowie

Pomyślano o rodzicach z dziećmi. Maluchy będzie można pozostawić pod opieką osoby dorosłej w tzw. kidsclubie, gdzie będą mogły bawić się na zjeżdżalniach suchych i tzw. małpim gaju. Basenowa strefa dziecięca dla komfortu będzie oddzielona szklaną przegrodą.

Projekt inwestycji ma być gotowy w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy