Reklama

Biznes

Rozbudowa ul. Welca. To będzie dojazd do aquaparku

Aneta Gieroń
Dodano: 26.08.2023
Ulica Welca.                                          Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Ulica Welca. Fot. Grzegorz Bukała/UM Rzeszów
Share
Udostępnij

W ostatnim tygodniu sierpnia rozpoczną się prace budowlane na ulicy Welca na osiedlu Staromieście. Miasto przekazało już teren budowy wykonawcy.

Ulica Welca to boczna droga prowadząca z ulicy Krogulskiego do nowych bloków mieszkalnych. Częściowo została wykonana już wcześniej. Obecne prace obejmą 424-metrowy odcinek prowadzący w kierunku północnym. To w tym rejonie w przyszłości powstanie aquapark.

Droga do przyszłego aquaparku

Firma Eurovia, która zajmie się realizacją inwestycji wykonała już wytyczenie geodezyjne pasa drogowego, a lada dzień rozpocznie roboty związane z przebudową sieci teletechnicznej i energetycznej.

– Zakres inwestycji obejmuje budowę szerokiej na 7 metrów ulicy na długości 424 m. Powstaną tu chodniki oraz obustronne ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 m, oddzielone od jezdni pasem zieleni. Nowy odcinek będzie w przyszłości służył jako dojazd do aquaparku, którego budowę przygotowujemy w tym rejonie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Dodatkowo zostaną wykonane nowe zatoki autobusowe, oświetlenie, budowa i przebudowa zjazdów, odwodnienia i kanału technologicznego.

Budowa zakończy się latem przyszłego roku i będzie kosztować 3,7 mln zł.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy