Reklama

Lifestyle

2000 pomysłów na aquapark w Rzeszowie!

Alina Bosak
Dodano: 30.03.2023
72882_bas
Share
Udostępnij
Ponad 2200 ankiet dotyczących atrakcji, jakie rzeszowianie chcieliby mieć w planowanym w Rzeszowie aquaparku wpłynęło do urzędu miasta. We wtorek 4 kwietnia będzie dyskusja, które są najlepsze.
 
Trzy tygodnie temu Urząd Miasta Rzeszowa zapytał mieszkańców, jakie atrakcje najchętniej by widzieli w parku wodnym, który ma powstać w Rzeszowie. W ankiecie internetowej można było oznaczać atrakcyjność poszczególnych propozycji, wśród których znalazły się m.in.: sztuczna fala, rowerki wodne i nawet basen z ruchomym dnem i grami interaktywnymi oraz lazy river – z pontonami lub bez.
 
Ankiety wypełniło ponad 2200 osób. To już ostatnia chwila by nadesłać swoją – wypełniać je można do 31 marca. Przez internet lub odwiedzając Urban Lab Rzeszów przy 3 Maja 13.
 
Również w Urban Lab już we wtorek 4 kwietnia o godz. 17. odbędzie się spotkanie podsumowujące wynik ankiet. Można na nie przyjść i wyrazić opinię.

Uwagi i wnioski dotyczące parku wodnego można też zgłaszać pod adresem: konsultacje@erzeszow.pl, do 14 kwietnia.
 
Aquapark powstanie w północnej części Rzeszowa, na terenie osiedla Staromieście. Pod inwestycję zarezerwowane są działki w rejonie ulic Warszawskiej, Krogulskiego i Welca o łącznej powierzchni ok. 6 hektarów. W ramach procedury przygotowującej tę potężną inwestycję zostało już przygotowane m.in. studium wykonalności, które pomogło odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących przyszłego parku wodnego, dotyczących spraw zarówno finansowo-ekonomicznych jak i  technicznych. Na podstawie analiz zawartych w studium wybrany został wariant aquaparku, który miasto będzie realizowało. To kryty park wodny wraz z dużym saunarium oraz z zewnętrzną strefą basenową i rekreacyjną.
 
Kolejnym etapem prac przygotowującym inwestycję jest wybór firmy, która inwestycję zaprojektuje. Procedura już trwa. Jest prowadzona w formie dialogu konkurencyjnego. Rozstrzygniecie planowane jest latem tego roku.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy