Reklama

Lifestyle

Warsztaty w łańcuckim Zamku za złotówkę

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 23.05.2023
74359_zamek
Share
Udostępnij

Kulinarny, plastyczny, teatralny, a nawet stolarski – oto warsztaty, które organizuje w maju i czerwcu Muzeum – Zamek w Łańcucie. Koszt to tylko złotówka. Zgłosić się może każdy. Jedynie liczba miejsc jest ograniczona. Wszystko, dzięki grantowi na projekt „Klucz program dostępności Muzeum – Zamek w Łańcucie”. 

Warsztaty są dla osób w każdym wieku i zorganizowano je, aby integrować ze sobą ludzi z różnych środowisk, o różnych zawodach i zainteresowaniach. Pretekstem jest wspólne uczenie się praktycznych i artystycznych umiejętności. Warsztaty są realizowane przez instruktorów, którzy specjalizują się w danej dziedzinie, we współpracy z pracowniczkami Działu Edukacji Muzealnej. Uczestnicy warsztatów nie tylko wezmą udział w spotkaniach tematycznych, ale także dowiedzą się więcej o historii i zbiorach Muzeum.

Zajęcia odbędą się w dniach:

– 24 maja 2023 (środa): wiosenny warsztat kulinarny 11:00

– 28 maja 2023 (niedziela): warsztat plastyczny 10:00

– 3 czerwca 2023 (sobota): warsztat teatralny 10:00

– 4 czerwca 2023 (niedziela): warsztat stolarski godzina 12:00 i 14:00

Koszt udziału w warsztatach to 1 zł/os. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona. Zapisy przyjmuje Dział Edukacji Muzealnej: 177493886, 177493895.

Warsztaty artystyczne Muzeum – Zamek w Łańcucie organizuje dzięki udziałowi w projekcie „Kultura bez barier” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich, a konkretnie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Przedsięwzięcie to nowy sposób otwarcia Muzeum na potrzeby publiczności ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnością. Chodzi w nim o zapewnienie dostępności wydarzeń kulturalnych i wydarzeń artystycznych oraz angażowanie rodziny, opiekunów, terapeutów i specjalistów ze społeczności lokalnej Muzeum.  Udział w warsztatach jest dedykowany wszystkim zainteresowanym, bez względu na to, czy są w pełni sprawni, czy też zmagają się z jakąś niepełnosprawnością. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy