Reklama

Lifestyle

Na Podkarpaciu prawdziwie zimowy weekend dla narciarzy

Aneta Gieroń
Dodano: 23.01.2014
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Share
Udostępnij
Dopiero pod koniec stycznia, ale lepiej późno niż wcale. W najbliższy weekend na Podkarpaciu ruszą wyciągi narciarskie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Na stokach już pracują armatki śnieżne, a sprzyja też pogoda i sypie drobny śnieg. W najbliższy weekend na pewno pojeździmy w Ustrzykach Dolnych na stokach „Gromadzyń” i „Laworta”, na narciarzy czekać też będą stacje narciarskie m.in. w Chyrowej k. Dukli i w Puławach k. Rymanowa.
 
Kilkustopniowy mróz i niewielki śnieg otworzy też dla narciarzy wyciągi narciarskie w Przemyślu i Arłamowie. Bardzo możliwe, że jeździć też będzie można na stoku najbliżej położonym Rzeszowa, w Strzyżowie. Na razie na stronie internetowej jest informacja o zaśnieżaniu stoku, ale otwarcie trasy w najbliższy weekend jest bardzo prawdopodobne.
 
 
 
Wszystko wskazuje też na to, że wprawdzie nie będzie to pierwszy weekend narciarski w tym sezonie na Podkarpaciu, ale na pewno najlepszy. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim właściciele stoków mówią o kilkudziesięciocentymetrowej pokrywie śnieżnej, a na weekend synoptycy pogody zapowiadają kilkustopniowy mróz oraz nieczęste, ale jednak chwile ze słońcem.
 
Obecnie szusować  na nartach można tylko na stoku „Gromadzyń” w Ustrzykach Dolnych, gdzie jest 40 centymetrów śniegu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy