Reklama

Lifestyle

Pasażer z numerem 900 tysięcy. Jasionka bije rekord

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 08.11.2023
Lotnisko w Jasionce: Pasażer nr 900 000 - Michał Kłeczek odleciał we wtorek do Monachium. Fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Lotnisko w Jasionce: Pasażer nr 900 000 - Michał Kłeczek odleciał we wtorek do Monachium. Fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Share
Udostępnij

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka zbliża się do miliona pasażerów rocznie. We wtorek 7 listopada odprawiono pasażera nr 900 000 w 2023 roku. To najwyższy wynik w historii podrzeszowskiego lotniska w Jasionce i o ponad 200 tys. pasażerów więcej niż dwa lata temu.

Pasażerem nr 900 tysięcy okazał się Michał Kłeczek z Rzeszowa, który we wtorek odleciał samolotem Lufthansy do Monachium. Jubileuszowy podróżny do stolicy Bawarii leciał służbowo.

Z lotniska w Jasionce w podróż służbową i na wakacje

– Po raz pierwszy w historii portu powitaliśmy 900-tysięcznego pasażera w roku kalendarzowym. To ważny moment w rozwoju naszego lotniska, a jeszcze bardziej cieszę się, że wydarzyło się to na rejsie linii lotniczej Lufthansa, która jest szczególnie ważna dla biznesowego rozwoju regionu. Wszystkich zapraszam do skorzystania z naszej zimowej propozycji do 13 atrakcyjnych destynacji oraz do planowania przyszłorocznych wakacji, gdyż oferta first minute zwykle jest najlepsza mówi Adam Hamryszczak, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Lotnisko w Jasionce: Najwięcej lotów Ryanairem

Największy udział w dotychczasowym tegorocznym wyniku mają goście rejsów linii Ryanair (32 procent wszystkich) oraz pasażerowie czarterów (29%) i PLL LOT (22%). Z kolei ulubione kierunki podróżnych to Warszawa (180 tys.), Londyn (155 tys.) i Antalya (105 tys.).

Lotnisko w Jasionce w tym roku pobiło już rekord pasażerski z 2019 roku, wynoszący dokładnie 772 238 osób.

W sezonie zimowym 2023/24 z podrzeszowskiego portu można polecieć do liniami regularnymi do Mediolanu i Rzymu (Włochy), Bristolu, East Midlands, Londynu, Manchesteru (Wielka Brytania), Dublina (Irlandia), Monachium (Niemcy) i Warszawy oraz czarterami do trzech egipskich kurortów – Hurghady. Marsa Alam i Sharm El Sheikh.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy