Reklama

Lifestyle

Pierwszy rejs do Alicante. Jasionka szykuje się na lato

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 03.04.2024
  • Fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów
Fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów
Share
Udostępnij

W Wielkanocną Niedzielę rozpoczął się sezon letni w lotniczych przewozach pasażerskich. W środę, 3 kwietnia do Jasionki przyleciał pierwszy samolot z Alicante. Lotnisko w szczycie sezonu obsługiwać będzie 13 tras regularnych i 15 czarterowych. Tygodniowo odbywać się będzie ok. 120 rotacji pasażerskich.

W środę przyleciał pierwszy samolot z hiszpańskiego Alicante. Ta trasa Ryanaira, to absolutna nowość w ofercie irlandzkiego przewoźnika z podrzeszowskiego lotniska. Dlatego pierwszy przylot został przywitany salutem wodnym od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Obłożenie pierwszych wskazuje, że może to być hit tegorocznego lata. Natomiast od 26 czerwca z biurem podróży TUI będzie się można udać na Majorkę.

Przebojem z Jasionki loty do Hiszpanii

Dzięki bardzo dobrej współpracy z przewoźnikami i touroperatorami konsekwentnie rozwijamy naszą siatką połączeń, oferując coraz bardziej atrakcyjne kierunki dla naszych pasażerów. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie, choć mnie osobiście najbardziej w tym roku cieszy Hiszpania, do której przymierzaliśmy się już od kilku lat i w końcu dopięliśmy swegomówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Zbudowana w tym roku siatka czarterów z lotniska w Jasionce jest całkiem bogata i zanosi się na rekordowe lato. Tygodniowo obsługiwanych będzie ponad 40 rotacji samolotów. Biura podróży oferują trasy do: Turcji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Albanii, Tunezji i Czarnogóry, w tym nowości – Izmir i wspomnianą Majorkę oraz powracającą po kilku latach Enfidhę. Niektóre destynacje są tak oblegane, że touroperatorzy zwiększają liczbę rotacji z podkarpackiego lotniska. Do Heraklionu – pięć zamiast dwóch-trzech, a do Burgas i Tirany – trzy a nie jedna.

Od czerwca loty do Nowego Jorku i na Majorkę

Spory wybór będą mieć też osoby, które samodzielnie organizują wypoczynek, bez wsparcia profesjonalnych biur podróży. Lufthansa od 31 marca dodała drugi samolot dziennie do Monachium, czołowego hubu Europy, skąd ponad 60. różnymi liniami można polecieć na większość kontynentów, zaś poranny lot do Niemiec powoduje, że można zdążyć na prawie wszystkie atrakcyjne przesiadki.

PLL LOT wraca z międzykontynentalną destynacją do Nowego Jorku/Newark (USA) oraz krajową trasą do Gdańska (od czerwca do września). Do Warszawy Embraery latają aż 33 razy w tygodniu.

Dwa razy w tygodniu rejsy do Rzymu

Ryanair, który lata przez cały rok na trasach do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina, dołożył od kwietnia trasy do wspomnianego już Alicante oraz Zadaru. Do Chorwacji tym razem latał będzie już od początku kwietnia, a nie jak rok temu – od czerwca.

Wizz Air w dalszym ciągu proponował będzie dwa rejsy tygodniowo do Rzymu, dokąd można udać się na dłuższy urlop, albo na weekend, co umożliwiają połączenia w poniedziałki i czwartki.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy