Reklama

Lifestyle

Loty z Jasionki do Alicante. Od 3 kwietnia z Ryanairem

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 14.02.2024
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Share
Udostępnij

Loty do Alicante zaplanowano dwa razy w tygodniu: w środy i soboty. Z Alicante wylot przewidziano o godz. 6:00 rano i przylot do Jasionki o 9:20. Wylot z Jasionki będzie o 9:45, a przylot do Alicante o 13:10. W sumie Ryanair z lotniska w Jasioncelatał będzie na ośmiu trasach: Alicante (Hiszpania), Zadar (Chorwacja), Dublin (Irlandia), Londyn Stansted i Luton, Manchester, East Midlands i Bristol (Wielka Brytania).

– Obserwujemy stały wzrost zainteresowania naszymi trasami do i z Jasionki, w ofercie mamy słoneczne kierunki jak Alicante czy Zadar, albo idealne miejsca na city break, jak Dublin, Manchester czy Londyn – mówi Alicja Wójcik-Gołębiowska, country manager CEE & Baltics w Ryanair.

– Mamy wspólne ambicje na więcej kierunków oraz częstotliwości lotów. Jesteśmy gotowi na utworzenie bazy Ryanair w Jasionce, która byłaby dla lotniska ogromną szansą na dynamiczny rozwój, a dla mieszkańców Podkarpacia i okolic możliwością skorzystania ze znacznie bogatszej oferty tras regularnych i wakacyjnych – dodaje Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

O partnerstwie z irlandzkim przewoźnikiem mówi też  Bartosz Górski, wiceprezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Prawie 340 tys. pasażerów obsłużonych w 2023 roku przez Ryanaira

– Ryanair jest od lat wiodącym i sprawdzonym przewoźnikiem dla naszego portu i stanowi obecnie jedną trzecią całego ruchu pasażerskiego. To prawie 340 tys. pasażerów obsłużonych w 2023 r. wśród rekordowego miliona i wierzymy, że ta liczba będzie rosła wraz z ofertą irlandzkiego przewoźnika. Cieszymy się z nowej trasy do Alicante, kontynuacji sezonowej trasy do Zadaru oraz utrzymania pozostałych kierunków, które pokazują wciąż znakomite obłożenia. Dla wszystkich zainteresowanych podróżami na lotniskowych social mediach organizujemy konkurs, w którym do wygrania są m.in. bilety na loty Ryanairem – dodaje Górski.

Ryanair z Lotniska w Jasionce lata od października 2005 roku. W tym czasie obsłużył prawie 5,5 mln pasażerów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy