Reklama

Lifestyle

Amerykanin Ryan Socash chwali podkarpackie pierogi, proziaki i szarlotkę

Opracowanie Katarzyna Grzebyk
Dodano: 10.08.2018
40359_Untitled-2
Share
Udostępnij

Amerykanin Ryan Socash, muzyk prowadzący popularny kanał na YouTubie pt. „Kult America”, udał się w kulinarną podróż po Podkarpaciu. W odcinku „Taste Testing Polish Food” odwiedza kilka znanych restauracji i lokali i zachwyca się podkarpackimi smakami. Zwłaszcza…pierogami.

W odcinku opublikowanym na kanale we wtorek, 7 sierpnia (ma już ponad 12 tysięcy wyświetleń) obserwujemy kulinarną podróż Ryana po różnych zakątkach Podkarpacia, by skosztować różnych dań, ale „nie przejeść się”.

W Siedlisku Janczar w Pstrągowej (powiat strzyżowski) ugoszczono go proziakami, pstrągiem po pstrągowski oraz szarlotką z bitą śmietaną i zimnymi lodami. Następnym punktem w jego podróży jest popularna restauracja C.K. Kolbuszowa, gdzie kosztował przekładańca z chleba (bochen chleba plus pieczone mięsa) oraz pierogów w owocami. Pierogi te posmakowały mu tak bardzo, że dwa dni po nagraniach wrócił tam, by zjeść je ze swoją rodziną.

W Zamku Dubiecko próbował pasztecik z dziczyzny oraz z ostrą zupę diabła i biskupa. Z kolei w przemyskiej restauracji Cuda Wianki, „najlepszej restauracji na świecie” – jak twierdzi Amerykanin – zachwycał się pierogami. W restauracji Folk Hotelu Bristol Tradition&Luxury, gdzie „polskie potrawy podawane są w nowojorskim stylu” smakował tradycyjny żurek na naturalnym zakwasie z kiełbasą i jajkami oraz po raz pierwszy w życiu jadł comber z sarny ze świeżymi borowikami. – W tym momencie swojej przygody zacząłem rozumieć, dlaczego obżarstwo uznawane jest za grzech – mówi po wizycie w tej restauracji.

W Kresowej Osadzie poczęstowano go cepeliami, golonką marynowaną w miodzie i zupą z pokrzywy z gotowanym jajkiem oraz małymi pierożkami. Na koniec kulinarnej podróży Ryan spotyka się z zespołem „Niezapominajki” z Gorajca, które częstują go pierogami i śpiewają swoją wersję utworu zespołu The Rolling Stones pt. „Satisfaction”.

Ryan Socash to dziennikarz, piosenkarz, fotograf i przedsiębiorca amerykańskiego pochodzenia mieszkający. Od 2005 roku mieszka w Polsce. Jest założycielem projektu Let Me Introduce You to the End oraz managerem krajowym telewizji internetowej Mediakraft Networks w Polsce.

W 2015 roku założył anglojęzyczny kanał Kult America[na platformie YouTube. Program ma na celu pokazać kulturę Europy z perspektywy Amerykanina i odzwierciedla socjalne, kulturalne i społeczne aspekty różnych krajów Europy Wschodniej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy