Nadchodzący weekend w Krakowie to mieszanka aktywności i kultury. Choć śnieg nie jest jeszcze w zasięgu wzroku, mieszkańcy i turyści mają wiele powodów do radości – zaczynają się ferie zimowe, a miasto ma mnóstwo do zaproponowania! Na uwagę zasługuje Bieg Walentynkowy, festiwal Opera Rara oraz liczne treningi sportowe!
Ferie pełne wrażeń w Krakowie
Od 12 do 25 lutego potrwają ferie zimowe w naszym mieście. Krakowskie instytucje kultury, edukacji i sportu przygotowały dla uczniów bogaty program zajęć. Gwarantuje on, że najmłodsi krakowianie będą mogli nie tylko odpocząć i bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale także szlifować talenty i zdobywać nowe umiejętności. Więcej szczegółowych informacji w specjalnej zakładce krakow.pl/zima!
Już po raz ósmy – Bieg Walentynkowy w Krakowie
Już po raz ósmy w Krakowie odbędzie się Bieg Walentynkowy organizowany przez Stowarzyszenie biegaczy „I Ty Możesz Być Wielki”. Na uczestników czeka wiele atrakcji, ciekawych konkurencji i nagród. Bieg przeznaczony jest dla wszystkich niezależnie od stopnia zaawansowania sportowego. Start 11 lutego w parku Jordana. Mile widziani zarówno single, jak i pary.
Trwa festiwal Opera Rara Kraków
Na festiwalu Opera Rara Kraków po raz szesnasty możemy usłyszeć utwory nieznane, nieczęsto wykonywane oraz całkowicie nowe. Opera jest sztuką ciągle żywą, nieustannie dialogującą ze współczesnością, przekraczającą epokę, z której pochodzi i kontekst, w którym powstała. Wydarzenie trwa do 18 lutego.
Nowa wystawa czasowa w Żydowskim Muzeum Galicja
„HerStories. Losy europejskich Żydówek w XX wieku” to wystawa, na której poprzez biografie siedmiu Żydówek z Niemiec, Polski, Grecji, Hiszpanii, Węgier, Słowacji i Czech, przedstawia liczne aspekty żydowskiej historii w Europie XX stulecia. Prezentowane na wystawie kobiece historie pozwalają uchwycić perspektywę bohaterek, ich zmieniające się role społeczne, podejmowane przez nie decyzje, strategie przetrwania, a także ich wyjątkowe światy, które rozpadły się i zostały zrekonstruowane po katastrofie, w powojennych latach.
NCK zaprasza na Festiwal Teatrów Dla Dzieci
15 teatrów z całej Polski, 21 spektakli, kilkudziesięciu bajkowych bohaterów, setki powodów do zadumy i śmiechu oraz tysiące niezapomnianych wrażeń. Na Festiwal Teatrów Dla Dzieci zapraszają między innymi: Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Koziołek Matołek, Pchła Szachrajka i Pan Twardowski.
„Kiedy Króla boli ząb” w Teatrze KTO
Teatr KTO, który ma siedzibę na krakowskim Podgórzu, zaprasza na spektakle i warsztaty dla dzieci pod hasłem „KTO zostawia ślady?”. W najbliższą niedzielę, 11 lutego o godz. 12.00 na deskach KTO przy ul. Zamoyskiego 50 pojawi się Teatr Rabcio w spektaklu „Kiedy Króla boli ząb”. Głównym bohaterem spektaklu jest Król, który zmaga się z bólem zęba. Jednak bardzo boi się dentysty, dlatego szuka innych sposobów, by ulżyć swojemu cierpieniu. Spektakl dla dzieci w wieku 3–7 lat potrwa 50 minut. O godz. 13.15 wszystkie dzieci zostaną zaproszone na warsztaty twórcze do spektaklu „Kiedy Króla boli ząb”. Poprowadzą je edukatorki Agnieszka Gola i Lidia Baściuk.
Luty w pałacu Potockich
Kolejna literacka rozmowa odbędzie się już 10 lutego o godz. 18.00 – poeta Roman Chojnacki opowie o swoich próbach prozatorskich. Pretekstem do dyskusji będzie jego debiut powieściowy zatytułowany „Gołąb cukrowy”. Wydarzenie odbędzie się w księgarni Compare Bookstore na parterze pałacu Potockich. 11 lutego o godz. 10.00 pod hasłem „Cie choroba, czyli Literacka Chwila cała w kropki” odbędą się zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5–6 lat, podczas których będzie można poznać książkę „Kropkoza” (tekst: Bjørn F. Rørvik, ilustracje: Per Dybvig, przekład: Iwona Zimnicka), wydaną nakładem Wydawnictwa Druganoga.
Luty w Aptece Designu
10 lutego, godz. 16.00 – Wykład „Jak to działa? Zabawki napędzane nauką”. O koncepcie wystawy opowiadającej o zasadach fizyki za pomocą zabawki, o rozwoju kompetencji przyszłości za pomocą edukacji artystycznej oraz kilka informacji z teorii edukacji przekaże Katarzyna Sosenko z Muzeum Zabawek.
Chodźże z nami – 10 lutego zapraszamy na pierwszy tegoroczny trening nordic walking
Jeśli bieganie nie jest dla Ciebie, spróbuj swoich sił na treningu nordic walking. Chwytaj kije i chodźże z nami! Już jutro, 10 lutego w parku Lotników Polskich pierwsze w tym roku zajęcia dla pełnoletnich miłośników chodzenia z kijami, organizowane w ramach projektu „Trenuj w Krakowie!”.
Biegaj w Krakowie – 10 lutego trening przy Błoniach
Lubisz biegać? Biegaj w Krakowie! Zapraszamy na kolejne zajęcia w ramach projektu Trenuj w Krakowie! Jutro, 10 lutego trening tradycyjny przy Błoniach, na którym gościem specjalnym będzie Jerzy Skarżyński.