Reklama

Kraków

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

krakow.pl / SŁ
Dodano: 16.02.2024
Fot. Jan Graczyński
/ krakow.pl
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl
Share
Udostępnij

W najbliższy weekend w Krakowie czeka nas wiele interesujących wydarzeń! Trwające ferie zimowe pełne są atrakcji dla najmłodszych, a także dla miłośników kultury i sportu. Na uwagę zasługuje kończący się Festiwal Opera Rara, spektakl „Preskot” w Teatralnym Instytucie Młodych oraz Festiwal Teatrów Dla Dzieci. Dodatkowo, dla miłośników biegania, organizowane są dwa wydarzenia biegowe: „Biegaj w Krakowie!” oraz „Kobiety w Biegu!”. To doskonała okazja, by spędzić czas aktywnie i kulturalnie w naszym mieście!

Ferie pełne wrażeń w Krakowie

Do 25 lutego potrwają ferie zimowe w naszym mieście. Krakowskie instytucje kultury, edukacji i sportu przygotowały dla uczniów bogaty program zajęć. Gwarantuje on, że najmłodsi krakowianie mogą nie tylko odpocząć i bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale także szlifować talenty i zdobywać nowe umiejętności. Więcej szczegółowych informacji w specjalnej zakładce krakow.pl/zima!

Festiwal Opera Rara Kraków dobiega końca

Na finał festiwalu zabrzmi młodzieńcze arcydzieło Mozarta w gwiazdorskiej obsadzie (m.in. Ian Bostridge, Anna Prohaska, Kangmin Justin Kim). Skomponowany w 1781 roku „Idomeneo” opowiada historię mitologicznego króla Krety, który po złożeniu tragicznej obietnicy musi zmierzyć się z dramatycznymi konsekwencjami swoich decyzji. Wydarzenie zakończy się 18 lutego.

„Preskot” w Teatralnym Instytucie Młodych

Spektakl „Preskot” to opowiedziana z wrażliwością, czułością i humorem historia, o potrzebie komunikacji i prawdy w rodzinie, o potrzebie bliskości, która uruchamia wyobraźnię i najcieplejsze uczucia, pomagające przetrwać najtrudniejsze chwile. Spektakl można zobaczyć w sobotę, 17 lutego, o godz. 13.00 w Teatralnym Instytucie Młodych Teatru Ludowego.

NCK zaprasza na Festiwal Teatrów Dla Dzieci

15 teatrów z całej Polski, 21 spektakli, kilkudziesięciu bajkowych bohaterów, setki powodów do zadumy i śmiechu oraz tysiące niezapomnianych wrażeń. Na Festiwal Teatrów Dla Dzieci zapraszają między innymi: Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Koziołek Matołek, Pchła Szachrajka i Pan Twardowski. Wydarzenie trwa do 25 lutego.

Pałac Potockich

17 lutego o godz. 16.00, w ramach kolejnej „Premiery w pałacu” będzie można spotkać się z Kasią Bem. Pretekstem do rozmowy będzie jej książka „Happy umysł. Myśl sercem. 21-dniowy program Mindless. Przyciągnij to, co dla Ciebie najlepsze”. Również 17 lutego o godz. 13.00 pod hasłem „Jak zobaczyć płeć?” warsztaty w ramach Szkoły Patrzenia poprowadzą Marta Ziółek i Karolina Sulej. Wydarzenie organizowane jest przez Miesiąc Fotografii.

Apteka Designu

„Jak to działa?” – Zabawki napędzane nauką – Wystawa ruchomych zabawek w pracowni Muzeum Zabawek. Muzeum po raz pierwszy zaprezentuje wystawę zabawek mechanicznych, czyli takich, które samodzielnie się poruszają, grają, podskakują i wykonują różne czynności. Ekspozycji będzie towarzyszyć warstwa graficzna, która pokaże to, czego nie widać gołym okiem: wnętrze zabawki. Rysunki poglądowe i opisy działania wzmocnią przekaz wiedzy na temat budowy i funkcji zabawki. Zaproszeni do współpracy zostaną projektanci i designerzy, dzięki którym poznamy anatomię zabawki i proces projektowy.

Socrealizm w architekturze na przykładzie Nowej Huty

Wykład dotyczyć będzie architektury Nowej Huty w okresie 1949–1956. Wydarzenie płatne, obowiązują zapisy do 16 lutego. Start o godz. 17.45.

Prace van Gogha w wydaniu multisensorycznym

Multisensoryczna, angażująca zmysły wystawa największych dzieł Vincenta van Gogha prezentowa jest w zabytkowym, niedawno odnowionym Hangarze Czyżyny. Ekspozycja jest dostępna do 9 czerwca.

Biegowy weekend w Krakowie

Już w najbliższy weekend zapraszamy na dwa wydarzenia biegowe: „Biegaj w Krakowie!” w sobotę, 17 lutego, o godz. 10.00 oraz „Kobiety w Biegu!” w niedzielę, 18 lutego, o godz. 9.00.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy