Reklama

Kraków

Masz dziecko? Czas posadzić drzewo! Zrobisz to w Parku Krakowian

krakow.pl / SŁ
Dodano: 01.11.2023
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Share
Udostępnij

Chcesz symbolicznie upamiętnić narodzenie swojego dziecka poprzez tradycyjne posadzenie drzewa? Weź udział w organizowanej przez Zarząd Zieleni Miejskiej kolejnej akcji Park Krakowian.

Tej jesieni krakowskie rodziny posadzą 300 drzew przy ul. Węgrzeckiej. To tam pojawi się już siódmy Park Krakowian.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się poprzez formularz do zapisów, który uruchomiony zostanie w czwartek, 2 listopada o godz. 9.00.

Drzewo można posadzić dla każdego dziecka, które nie ukończyło 18 roku życia, a jego „przynależność” do młodego krakowianina symbolizować będzie pamiątkowy dyplom. Aby go otrzymać, należy to zaznaczyć podczas wypełniania formularza. Akcja jest całkowicie bezpłatna, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Przed zapisem zachęcamy do zapoznania się z zaktualizowanym regulaminem.

Zainicjowana przez mieszkańców akcja z roku na rok cieszy nieustającą sympatią krakowskich rodzin. Pierwszy raz odbyła się w 2017 roku, kiedy zostało posadzonych 205 drzew przy ul. Ks. Józefa. Każda kolejna edycja pokazała, jak wielką aprobatę mieszkańców cieszy się to wydarzenie i jak wielu z nich z niecierpliwością czeka na posadzenie drzew dla swoich pociech.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy