Reklama

Kraków

„Wyjątkowe chwile” – warsztaty dla uczniów szkół i placówek specjalnych

krakow.pl / SŁ
Dodano: 12.01.2024
Fot. materiały prasowe / krakow.pl
Fot. materiały prasowe / krakow.pl
Share
Udostępnij

Zapraszamy do udziału w „Wyjątkowych chwilach”. To niecodzienne warsztaty, w trakcie których młodzi czytelnicy mają szansę wniknąć w świat najciekawszych współczesnych książek dla dzieci. Każde spotkanie jest inne i twórcze, a co więcej inspirowane najpiękniejszymi książkami dla dzieci.

Z pozoru proste opowieści stają się punktami wyjścia do rozmów z dziećmi o emocjach – tych przyjemnych, i tych mniej…, a także bazą do stworzenia indywidualnych, niesamowicie twórczych prac, które każdy może wziąć na pamiątkę. Warsztaty wypełnione są spotkaniami z twórcami, aktywnością ruchową i muzyczną oraz zajęciami plastycznymi, a przede wszystkim świetną zabawą! Podczas spotkań uczniowie odkrywają tajemnice języka literackiego oraz piękno książkowych ilustracji.

Każde warsztaty przygotujemy w taki sposób, aby każdy – bez względu na zdolności/umiejętności – mógł swobodnie tworzyć. Przed warsztatami chcemy również spotkać się z opiekunami grup (spotkanie online) wraz z prowadzącymi warsztaty, by wsłuchać się w oczekiwania i wymagania, tak by je jak najlepiej dostosować do potrzeb odbiorców.

Wyjątkowe chwile” to cykliczne warsztaty KBF w pałacu Potockich dla uczniów z ośrodków szkolno-wychowawczych. Organizują je Elżbieta Błońska i Barbara Zając, a prowadzą – Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski – twórcy domu kultury INSPIRO, organizatorzy setek warsztatów dla dzieci i nagradzani animatorzy kultury – to do nich nasi młodzi uczestnicy lgną, uśmiechają się i… chętnie wracają.

Każda grupa ma możliwość udziału w dwóch warsztatach. Warsztaty trwają ok 1,5 godziny, w pałacu Potockich (Rynek Główny 20) na I piętrze [brak windy, konieczność wejścia po schodach]. Spotkania są bezpłatne.

Harmonogram:

  • Grupa I: 22 stycznia i 15 kwietnia
  • Grupa II 19 marca i 18 czerwca
  • Grupa III: 24 września i 19 listopada
  • Grupa IV: 22 października i 10 grudnia

Zgłoszenia (z podaniem terminów oraz nazwą szkoły i klasy) należy wysłać na adres: elzbieta.blonska@kbf.krakow.pl

Na zgłoszenia czekamy do 19 stycznia.

O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przemyślane rezerwowanie terminów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy