Reklama

Kraków

13-letnia Małgorzata wzorem uczciwości. Oddała znalezione pieniądze

krakow.pl / SŁ
Dodano: 19.01.2024
Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl
Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl
Share
Udostępnij

Małgorzata, uczennica siódmej klasy szkoły podstawowej, która znalazła na ulicy pieniądze i przekazała je do Biura Rzeczy Znalezionych, spotkała się z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim. Młoda krakowianka otrzymała podziękowania za wzorową, godną naśladowania postawę oraz upominek. Do zdarzenia doszło 29 grudnia w dzielnicy Czyżyny.

13-latka znalazła na ulicy znaczną kwotę pieniędzy, poinformowała o tym rodziców, którzy przekazali gotówkę do Biura Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta Krakowa. Sprawa odnalezienia gotówki w wysokości ponad 5 tys. zł ma szczęśliwy finał. Biuro Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta Krakowa informuje, że po pieniądze zgłosił się ich właściciel. Mężczyzna podał wszystkie wymagane szczegóły. Urzędnicy wykluczyli oszustwo.

Prezydent Krakowa, podczas spotkania z udziałem rodziców podziękował nastolatce za wspaniałą, godną pochwały postawę.

Jak działa Biuro Rzeczy Znalezionych?

Biuro Rzeczy Znalezionych działa przy ul. Wielickiej 28a. Przechowywane są w nim rzeczy, które zostały znalezione w granicach administracyjnych Krakowa.

Warto zaznaczyć, że pieniądze, które w ciągu dwóch lat nie zostaną odebrane przez właściciela, stają się własnością osoby, która je znalazła. W przypadku braku danych znalazcy pieniądze stają się własnością miasta. Z kolei przedmioty, które po upływie terminu dwóch lat stały się własnością miasta, przekazywane są na sprzedaż.

Wszelkie informacje o rzeczach znalezionych można uzyskać:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy