Inspiracje

Wyruszył Konwój “Wstań i Jedź”

Sylwia Katarzyna Mazur
Dodano: 10.06.2013
4953_Druzyna-rowerowa
Share
Udostępnij
– Każdą historię można opowiedzieć na przynajmniej dwa sposoby: na smutny ciągnący nas w dół i na radosny dodający skrzydeł – mówi Łukasz Krasoń, pomysłodawca akcji Wstań i Jedź
 
Łukasz ma 25 lat, od osiemnastu jest przykuty do wózka. Razem ze swoją żoną, przyjaciółmi i wolontariuszami 8. czerwca wyruszył na wyprawę rowerową po całej Polsce. Na mapie podróży znajduje się również Rzeszów.
 
Konwój, oprócz Rzeszowa, zatrzyma się jeszcze w 13 miastach Polski. W każdym z nich Łukasz oraz jego żona Małgorzata spotkają się z publicznością na spotkaniach "Opowieści Inspirującej Treści", które mają motywować ludzi do działania i pokazać jak walczyć z przeciwnościami losu, nabrać dystansu i uwierzyć w siebie. Na poszczególnych odcinkach trasy będzie można dołączyć do konwoju rowerowego.
 
Twórca projektu ma dystans zarówno do siebie, jak i do swojej choroby, samo o sobie mówi, że jest "mało chodliwy" lub, że "mimo pięknych niebieskich oczu i szczerego uśmiechu, nie jest w stanie przejechać wózkiem z pokoju do pokoju". Specjalnie na „Wstań i jedź” zaprojektowany został GoWer, czyli połączenie roweru i gondoli. W trakcie podróży organizatorzy planują zbierać pieniądze na podobne konstrukcje dla osób, które tak jak Łukasz nie mają szansy na jazdę na standardowym rowerze. Wstęp na "Opowieści Inspirującej Treści" jest bezpłatny, ale przed rozpoczęciem przekazać można dowolną kwotę, która zostanie przekazana na produkcję GoWerów.
 
19 czerwca konwój dotrze do Rzeszowa. Na godz. 18.00 planowane jest oficjalne powitanie peletonu. Spotkanie z  Łukaszem i Małgorzatą odbędzie się dzień później na Politechnice Rzeszowskiej w budynku V w sali V1, o godz. 18.00. Oficjalnymi organizatorami akcji na terenie Rzeszowa są członkowie Koła Naukowego Rozwoju Osobistego "GrowRes". 
 
Kilka osób z Koła działa także w Klubie Mówców „Toastmasters”. – To właśnie na ogólnopolskim zjeździe Toastmasterów poznaliśmy Łukasza. Gdyby nie to spotkanie, Rzeszowa prawdopodobnie nie byłoby na trasie konwoju – mówi Adam Kaczor, wicekoordynator rzeszowskich OIT. 
 
Więcej o akcji możecie przeczytać na stronie: www.wstanijedz.pl oraz www.facebook.com/WstaniJedz
 
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy