Inspiracje

Rekrutacja na Politechnikę Dziecięcą

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 29.09.2014
15019_7532_pd
Share
Udostępnij
Szukanie śladów Ciągu Fibonacciego, doświadczenia chemiczne z wykorzystaniem materiałów dostępnych w każdym domu, zajęcia z optyki geometrycznej i ekologii – to program zajęć kolejnego semestru Politechniki Dziecięcej. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na tę wyjątkową, bo przeznaczoną dla dzieci, uczelnię. Zapisy potrwają do niedzieli, 5 października.
 
Politechnika Dziecięca rozpoczyna szósty rok działalności i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród małych studentów i ich rodziców. W tym roku z zajęć będą mogli skorzystać także mieszkańcy Dębic, Ustrzykach Dolnych i okolic. Ponieważ jak co roku chętnych jest więcej niż miejsc (3 grupy po 156 osób), kwalifikacja będzie się odbywać podczas publicznego losowania. Elektroniczna rekrutacja już się rozpoczęła.
Aby zapisać dziecko na politechnikę, należy wejść na stronę www.dolina-wiedzy.pl i w zakładce „rejestracja” wypełnić formularz. Rejestracja odbywa się tylko elektronicznie poprzez wypełnienie deklaracji i postępowanie wg instrukcji z e-maila potwierdzającego zgłoszenie. Ponieważ w tym roku zajęcia Politechniki Rzeszowskiej odbywać się będą – poza Rzeszowem i Mielcem – także w Dębicy i Ustrzykach Dolnych, należy wybrać formularz odpowiedni dla danego miasta.
 
Politechnika Dziecięca jest przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych, czyli dla dzieci w wieku 6-12 lat. Prowadzący wykłady, ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne przygotowują je w taki sposób, aby każde dziecko jak najwięcej zrozumiało i zapamiętało. W tym roku zajęcia poprowadzą: dr Wiesław Stępień z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej, Paweł Pasterz, twórca popularnej audycji „Radiolatorium” Koło Naukowe Chemików oraz Wiktor Niedzicki, znany dziennikarz i popularyzator nauki, wykładowca Politechniki Warszawskiej. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy