Inspiracje

Nowa edycja”Cyklu Wykładów Otwartych” na Uniwersytecie Rzeszowskim

opracowanie Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 21.10.2014
15455_Plakat-Cykl-Wykladow-Otwartych-media
Share
Udostępnij
Wykładem prof. dra hab. Sylwestra Czopka „Czy (pra-) historia lubi się powtarzać?” rozpocznie się cykl ośmiu wykładów otwartych na Uniwersytecie Rzeszowskim, k™óre wygłoszą profesorowie związani z tą uczelnią.
 
W roku akademickim 2014/2015 Uniwersytet Rzeszowski organizuje już drugą edycję Wykładów Otwartych, które adresowane są do wszystkich zainteresowanych oraz ciekawych świata. Cykl powstał z inicjatywy prof. dr hab. Sylwestra Czopka, prorektora ds. nauki Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Ma on popularyzować naukę, promować nowe kierunki kształcenia, ożywiać dyskusję oraz przedstawiać różnorodność badań prowadzonych na Uniwersytecie Rzeszowskim – zapowiada prof. Czopek. – W ramach spotkań Uniwersytet chce pokazać, że o nauce można mówić przystępnym językiem, tak aby wszyscy zrozumieli, o co tak naprawdę w niej chodzi – że nie jest to wiedza zamknięta, tajemna dla wąskiego grona naukowców – dodaje. 
 
Pierwszy wykład nt.„Czy (pra-)historia lubi się powtarzać?”, odbędzie się 23 października 2014 r. (czwartek), o godz. 16, w Auli Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego, ul. S. Pigonia 1 (budynek A0). Podczas wykładu prof. Czopek nie będzie opowiadał o prahistorii klasycznej, czyli o rzeczach, którymi zwykle zajmują się archeolodzy, tylko o interpretacji, do czego te rzeczy nam służą. – Będę mówił o bardzo szerokich kwestiach, które pozwolą nam lepiej zrozumieć samego siebie i nasze miejsce w Europie, nasze jako współczesnych Europejczyków – zachęca pierwszy wykładowca.
 
Cykl wykładów organizowany jest w ramach Uniwersytetu Otwartego. Wykłady będą odbywały się co miesiąc, w czwartki, o stałej porze i miejscu; wygłoszą je naukowcy związani z Uniwersytetem Rzeszowskim.
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy