Inspiracje

PGS Software Talks – teraz także w Rzeszowie

Artykuł Partnera
Dodano: 16.09.2014
14776_fb-tlo
Share
Udostępnij
Ponad pięćdziesięciu specjalistów IT z różnych firm bawiło się na wrocławskiej edycji PGS Software Talks. Mogli poznać się, porozmawiać i posłuchać wykładów interesujących ekspertów, m.in. znanego brytyjskiego developera i blogera Paula Stacka. Kolejne spotkanie z tej serii już 18 września w rzeszowskim Hotelu Grand.
 
Inicjatorem i sponsorem wydarzenia jest wrocławska firma PGS Software, która od dawna organizuje wiele edukacyjnych przedsięwzięć – od warsztatów i wykładów zagranicznych specjalistów, po międzynarodowe imprezy programistyczne, takie jak Coderetreat. Dotychczasowe tematy spotkań to m.in. UI / UX design, dobre praktyki testowania, zarządzanie jakością w projektach IT oraz metody estymacji projektów informatycznych. 
 
Chcemy docierać zarówno do doświadczonych programistów czy testerów, jak i do absolwentów zaczynających karierę w IT – mówi Bartosz Jabłoński, Program Manager w PGS Software i pomysłodawca przedsięwzięcia – Mamy nadzieję, że dzięki PGS Software Talks uda nam się jeszcze bardziej zintegrować środowiska IT w miastach, w których PGS Software intensywnie się rozwija.
 
Rzeszów był pierwszym miejscem poza Wrocławiem, w którym spółka otworzyła oddział. Dzisiaj PGS Software jest obecne w pięciu miastach i posiada przedstawicielstwo w Londynie. Stało się to możliwe między innymi dzięki przyciąganiu doświadczonych i sprawdzonych specjalistów oraz doskonałej opinii wśród absolwentów kierunków informatycznych (5 miejsce w ankiecie „Idealny pracodawca” Politechniki Wrocławskiej)  Dlatego PGS Software przykłada ogromną wagę do działań, wspierających lokalne środowiska IT. 
 
Plan PGS Software Talks w Rzeszowie:
 
17:00 – 17:45, rejestracja, kawa, przekąski
18:00 – 18:45, Krzysztof Rolak (PGS Software), „Sztuka zgadywania – pragmatycznie o estymacji projektów IT”
19:00 – 19:45, Bartosz Janda (PGS Software), „iOS – aktualny stan platformy”
20:00 – 20:45, Paweł Łukasik (dotnetomaniak.pl), „Fody, czyli dzierganie IL”
20:45, afterparty
 
Wydarzenie odbędzie się w 18 września w Grand Hotel Rzeszów (ks. Feliksa Dymnickiego 1a).
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona – wymagana wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem formularza: http://softwaretalks.pl/events/event/software-talks-meetup-1-rzeszow/
 
PGS Software: PGS Software to polska spółka informatyczna obecna na rynku NewConnect. Firma specjalizuje się w tworzeniu od podstaw oprogramowania, aplikacji mobilnych oraz innych rozwiązań IT, a jej klientami są przedsiębiorstwa z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych.  
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy