Inspiracje

25 letnim “ogórkiem” wyruszyli na wakacyjny podbój Europy

Anna Olech
Dodano: 10.07.2013
5573_wyprawa-przez-europe
Share
Udostępnij
13 krajów w 30 dni, 7 osób w 25-letnim volkswagenie T3. Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie kilka dni temu wyruszyli na podbój Europy. Swoje przygody z podróży uwiecznią na wideo. 
 
Pomysł zorganizowania takiej wyprawy zrodził się na początku br. Do studentów rzeszowskiej uczelni docierały maila z informacją o podróży, aż w końcu powstała siedmioosobowa grupa, która podjęła wyzwanie. – Zaplanowana trasa to  ponad 6 tys. km. Zwiedzimy m.in.: Ostrawę, Wiedeń, Wenecję, Ravennę, a także Rzym, Genewę i Monako, Zurych, Paryż oraz Brukselę, Amsterdam, Hanower i Berlin – wymienia Marek Maśniak, student I roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz pomysłodawca wyprawy.
 
Przygotowania do podróży trwały od kilku miesięcy. Studentom udało się kupić starego volkswagena po okazyjnej cenie 3 tys. zł. Sami go wyremontowali i przerobiony tak, aby można było w nim przejechać kontynent. Większość napraw uczestnicy wykonali samodzielnie, wymienili starą elektrykę, ogumienie i paski hamulcowe. Remont trwał cztery miesiące. Młodzi ludzie przyznają, że w podróży najbardziej boją się awarii busa, ale wierzą jednak, że 25-letni „ogórek” dowiezie ich do celu. – Projekt jest dla nas wyzwaniem, traktujemy go jak podróż życia. Jedziemy z przekonaniem, że uda nam się przebyć całą trasę i zrealizować wszystkie jej punkty. Jeśli coś się popsuje lub będziemy musieli spać na plaży pod gołym niebem, potraktujemy to jak przygodę – zapewnia Karolina, studentka III roku dziennikarstwa.
 
W podróż zabierają najbardziej niezbędne rzeczy: kuchenkę gazową, chochle, garnki i siekierkę, ponieważ większość nocy planują spędzić pod namiotem. Kilka osób zdecydowało się przyjąć ich na nocleg w ramach coachsurfing. Jedną z nocy grillowali i biwakowali w ogrodzie domu pod Ostrawą. – Większość z nas zna się od niedawna, mamy różne zainteresowania, kierunki studiów, jesteśmy nawet w różnym wieku. Jednak łączy nas pasja, chęć podróżowania i poznania świata. Jesteśmy pewni, że zapewni to naszej wyprawie powodzenie – mówią.
 
Studenci odwiedzą Czechy, Austrię, Węgry, Chorwację oraz Słowenię, Włochy, Watykan i Monako, a także Szwajcarię, Francję, Belgię, Holandię i Niemcy. Etapy ich podróży można śledzić na Facebooku na funpage: BusTrip into the Wild. Projekt studentów finansowo wsparła uczelnia, która przekazała im 3 tys. zł.
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy