Reklama

Biznes

Hackathon w Aeropolis. W 24 godziny programy oraz aplikacje mobilne

Opracowanie Natalia Chrapek
Dodano: 21.02.2019
44526_komputer
Share
Udostępnij

Nowe technologie związane z Internetem, zręcznościowe gry strategiczne i oryginalne aplikacje mobilne. Za ponad miesiąc, 29 marca, w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis w Jasionce, wystartuje 4. edycja Hackathonu, czyli dwudniowego maratonu programowania. Uczestnicy będą pracować nad programami i nowoczesnymi aplikacjami związanymi z branżą IT oraz biznesem. Udział w maratonie jest bezpłatny, zapisy trwają do 28 marca. 

Hackathon to wydarzenie, podczas którego developerzy i eksperci z branży IT stworzą kreatywne rozwiązania związane z nowymi technologiami informatycznymi i biznesem. Mają one poprawić jakość życia mieszkańców Podkarpacia, szczególnie w takich usługach jak handel, bankowość, administracja publiczna, transport, nauka i komunikacja. Inicjatywę zapoczątkowały spółki Cervi Robotics i ServoCode.

Hackathon to święto programowania. Po raz czwarty gromadzimy utalentowanych developerów i dajemy im dokładnie 24 godziny na stworzenie projektu, który powali nas na kolana. Każdy z nich powinien mieć praktyczne zastosowanie. Prototypy muszą być funkcjonalne, a rozwiązania z potencjałem. Programujemy, aby zmienić świat na lepsze – tłumaczą organizatorzy maratonu Hackathon.  

Uczestnicy  maratonu będą mieli dwa dni na stworzenie autorskiego programu, gry czy aplikacji mobilnej. Ciekawe projekty mają szansę przerodzić się w startupy. Maratończycy zmierzą się w 3 kategoriach: Line of Business, GameDev, a także Internet of Things. 

Pierwsza z nich ma pokazać, że branża IT połączona z biznesem daje nielimitowane szanse na kreatywne rozwiązania, takie jak m.in. wtyczki dla CRM, aplikacje mobilne i narzędzia do analityki. Jury będzie oceniać praktyczność zastosowania produktu, jakość wykonania projektu i prezentacji oraz model biznesowy zawarty w całej koncepcji. 

Kategoria GameDev przypisana jest grom strategicznym. Tutaj liczy się najciekawsza fabuła gry, jej uniwersalność, jakość wykonania oraz obecności opcji multiplayer. 

Ostatnia konkurencja, w której zmierzą się uczestnicy Hackathonu to Internet of Things, czyli nowoczesne rozwiązania związane z Internetem oraz prototypowaniem, w tym: LoRa, NB-IoT, Zigbee, Arduino, Raspberry Pi, drukarki 3D. Eksperci będą oceniać m.in. praktyczne zastosowanie projektów oraz wykorzystanie w przygotowaniach hardware, czyli sprzętu komputerowego. Istotna będzie też możliwość udostępnienia produktu na hostingowym serwisie internetowym GitHub, przeznaczonym dla projektów programistycznych.  

Maraton programowania Hackathon to największa tego typu impreza w regionie. W trzech poprzednich edycjach wzięło udział ponad 500 osób. W efekcie powstało aż 8 nowych spółek, a ponad 100 studentów znalazło nowe zatrudnienie. 

Hackathon rozpocznie się 29 marca i potrwa dwa dni w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis w Jasionce. Aby wziąć udział w największym maratonie programowania na Podkarpaciu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie hackerz.evenea.pl. Zapisy trwają do 28 marca. Więcej informacji na temat wydarzenia na hackerz.pl.

Program wydarzenia

29.03.2019r. (piątek)

16:00 -18:00 Rejestracja

18:00  Rozpoczęcie Hackathonu

18:30 – 20:00 Rejestracja zespołów i kategorii

20:00 – 23:00 Praca z mentorami

20:00 Kolacja

30.03.2019r. (sobota)

09:00 Śniadanie

13:00 Obiad

15:00 – 16:30 Kwalifikacje zespołów

16:00 Prezentacja TOP3 projektów z każdej kategorii

17:30 Wyłonienie zwycięzców

18:00 Oficjalne zakończenie i rozdanie nagród

20:00 – Impreza integracyjna

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy