Reklama

Biznes

Aeropolis zaprasza na śniadanie. Będzie o dotacjach

Alina Bosak
Dodano: 26.07.2023
Śniadanie w Aeropolis to okazja do zdobycia przydatnej wiedzy i nowych kontaktów. Przy śniadaniu i kawie. Fot. Pixabay
Śniadanie w Aeropolis to okazja do zdobycia przydatnej wiedzy i nowych kontaktów. Przy śniadaniu i kawie. Fot. Pixabay
Share
Udostępnij

Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny zaprasza przedsiębiorców na Śniadanie w Aeropolis. 9 sierpnia w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce będzie można zdobyć sporo eksperckiej wiedzy o dotacjach na innowacje. Przyjeżdżają przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczoości, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Rzeszowie. Spotkanie to także okazja do poznania nowych firm w Aeropolis i czas na networking. Udział jest bezpłatny. Rejestracja już trwa!

Śniadania w Aeropolis to cykl bezpłatnych spotkań dla firm, którym towarzyszą konsultacje z ekspertami na ważne dla przedsiębiorców tematy. Spotkania organizuje Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zarządzająca Podkarpackim Parkiem Naukowo-Technologicznym Aeropolis.

Temat najbliższego, trzeciego już w tym roku Śniadania w Aeropolis to „Dotacje na innowacje”. Spotkanie obejmuje bezpłatne konsultacje dotyczące dostępnych i planowanych możliwości wsparcia przedsiębiorstw w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej dla MŚP z uwzględnieniem sektora dużych przedsiębiorstw.

O różnych możliwościach pozyskania funduszy powiedzą zaproszeni eksperci. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Województwa Podkarpackiego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Ścieżka SMART

Przedstawiciele PARP przybliżą zasady skorzystania ze Ścieżki SMART – nowego mechanizmu finansowania przedsiębiorstw oraz ich konsorcjów z instytucjami naukowymi. To możliwość zdobycia dotacji z największego programu wsparcia innowacji w przedsiębiorstwach, jakim są Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na lata 2021-2027. Z tego samego programu można wsparcie na zwiększanie efektywności energetycznej i o tym też eksperci powiedzą. Eksperci PARP przedstawią również inne programy skierowane do przedsiębiorców z sektora MŚP.

O tym, jak skorzystać z Kredytu Technologicznego opowiedzą konsultanci z Banku Gospodarstwa Krajowego. Natomiast na opracowywaniu wniosków o dofinansowanie skupią się eksperci Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Warto dodać, że w RARR na co dzień udzielana są konsultacje na temat tego, jak aplikować o środki europejskie.

Nowi rezydenci Inkubatora Aeropolis

Śniadanie w Aeropolis składa się z dwóch części. Po eksperckich „Dotacjach na innowacje” zaprezentują się nowe startupy z Inkubatora Technologicznego. W części „Nowi rezydenci Inkubatora Aeropolis – poznajmy się!” w trakcie 5-minutowych pitchów i sesji Q&A opowiedzą o swoich nowatorskich ideach. W przyjaznej i „śniadaniowej” atmosferze w Inkubatorze będzie okazja do nawiązania kontaktów i porozmawiania o możliwościach współpracy.

Śniadanie w Aeropolis odbędzie się 9 sierpnia 2023 r. Start o godz. 8:30, zakończenie przed południem. Do 7 sierpnia trwa internetowa rejestracja na wydarzenie. Ilość miejsc ograniczona.  Link: https://app.evenea.pl/event/sniadaniesierpien2023/

Śniadanie w Aeropolis

9 sierpnia, Inkubator Technologiczny Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS, Jasionka 954

Program spotkania:

08:30 – 09:00 Rejestracja uczestników i poranny networking ze śniadaniem.

09:00 – 09:05 Powitanie i otwarcie spotkania.

09:05 – 10:05 Program ramowy:

  • Kredyt ekologiczny FENG – wsparcie przedsiębiorstw w zwiększaniu efektywności energetycznej.
  • Ścieżka SMART oraz inne programy realizowane przez PARP dla przedsiębiorców.
  • Fundusze Europejskie dla Podkarpacia.
  • Jak opracować dobry wniosek o dofinansowanie.

10:05 – 10:25 Networking

10:25 – 11:25 Nowi rezydenci Inkubatora Aeropolis – poznajmy się! – prezentacje oraz sesje Q&A

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy