Reklama

Biznes

Zbigniew Ziobro „jedynką” z Rzeszowa

Aneta Gieroń
Dodano: 31.08.2023
Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Piotr Polak
Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Piotr Polak
Share
Udostępnij

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prezes Suwerennej Polski ma być „jedynką” na rzeszowskiej liście Zjednoczonej Prawicy. To byłoby duże zaskoczenie, tym bardziej, że 4 lata temu „jedynką” z Rzeszowa był Krzysztof Sobolewski, bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego. W czwartek o 13.30 w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej oficjalnie ogłoszone zostaną „jedynki” Zjednoczonej Prawicy we wszystkich okręgach w Polsce.

Zbigniew Ziobro został jedynką na listach Zjednoczonej Prawicy w Rzeszowie, a Mariusz Kamiński w Chełmie – poinformował Jacek Gądek, dziennikarz Gazeta.pl.

Jeśli te informacje się potwierdzą – będzie to spore zaskoczenie. Zwłaszcza, że z ostatniego miejsca na liście rzeszowskiej ma też startować Marcin Warchoł, także z Suwerennej Polski, wiceminister sprawiedliwości. Warchoł 4 lata temu mandat do Sejmu zdobył właśnie z Rzeszowa.

Kto do Sejmu z Rzeszowa

Kandydatura Ziobry w Rzeszowie zapowiada ciekawą walkę o głosy pomiędzy  nim, Pawłem Kowalem z Koalicji Obywatelskiej i Grzegorzem Braunem z Konfederacji. W wyborach do Sejmu w 2019 roku Ziobro zdobył nieco ponad 96 tys. głosów będąc jedynką z Kielc. Paweł Kowal startujący z Krakowa miał ponad 76 tys. głosów, a Braun na liście rzeszowskiej zebrał ponad 30 tys. głosów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy