Reklama

Biznes

Masz nieodebrane połączenie od nieznanego numeru? Sprawdzić, kto próbował się z Tobą skontaktować

Artykuł sponsorowany
Dodano: 28.08.2023
phone-602973_1280-Resizer-750Q75
Share
Udostępnij

Połączenia z numerów, których nie masz w książce telefonicznej, potrafią zaskoczyć w dowolnym momencie dnia. Przeważnie to konsultanci, którzy szukają okazji sprzedażowych. Często jednak nie masz ochoty z nimi rozmawiać, ale jeśli czekasz na ważny telefon, to zdarza się, że odbierzesz. Jest jednak inny sposób, aby uniknąć zbywania telemarketerów, a jednocześnie szybko ustalić kim był rozmówca. Jak to zrobić?

Sprawdź kto dzwonił na Infonumer.pl. Jest to portal, który ułatwi Ci zweryfikowanie numeru telefonu. Jeśli to połączenie typowo marketingowe, nie musisz oddzwaniać. Oszczędzisz czas i nerwy. Jeśli jednak to połączenie od firmy, która ma wykończyć Ci mieszkanie inwestycyjne, to możesz szybko oddzwonić i ustalić detale. Zapamiętaj adres Infonumer.pl i korzystaj z niego, kiedy tylko chcesz. Co jeszcze znajdziesz na portalu?

Aplikacja zablokuje spam!

Przeglądarka internetowa na smartfonie jest zwykle zoptymalizowana pod konkretne urządzenie. Jednak w codziennym użytkowaniu zdecydowanie lepiej sprawdzają się aplikacje. Prawdopodobnie masz na swoim telefonie apkę Facebooka, Instagrama, Allegro czy Rossmanna. Możesz do tego grona dorzucić aplikację Infonumer.pl i wygodnie sprawdzać połączenia.

Dzięki aplikacji infonumer:

  • zablokujesz spam na podstawie wybranych kryteriów;
  • możesz zarządzać numerami, od których nie chcesz odbierać połączeń;
  • utworzysz czarną listę;
  • ocenisz i skomentujesz połączenie.

Możliwość komentarzy i oceny rozmowy jest bardzo pomocna, np. gdy dzwoni marketer. Jeśli nie chcesz go od razu spławiać, bo interesuje Cię przedłużenie umowy na TV i internet, to posłuchasz propozycji. Niestety różni są ludzie i rozmowa może przekształcić się w nieprzyjemną wymianę zdań lub będziesz czuć dyskomfort, gdy ktoś będzie chciał Ci coś „wcisnąć”. Ocena rozmówcy może ostrzec innych użytkowników, ale Ty także możesz skorzystać na takich informacjach.

Czy numer telefonu to dane osobowe?

W kwestii klasyfikacji numeru telefony jako danych osobowych warto przyjrzeć się temu zagadnieniu, uwzględniając konkretny kontekst. Numer to sekwencja cyfr, która identyfikuje abonenta w sieci telekomunikacyjnej, co umożliwia nawiązanie połączenia. Jest to jedna z danych osobowych, jeśli towarzyszą mu  inne informacje, jak np. adres e-mail, imię, nazwisko czy miejsce zamieszkania.

W przypadku, gdy numer telefonu podawany jest samodzielnie, bez dodatkowych informacji, to należy go rozpatrywać, jako anonimowy zbiór numerów kontaktowych dla różnych firm, organizacji czy instytucji. W tym kontekście nie są to dane osobowe.

Ocena klasyfikacji numeru jako danych osobowych czy anonimowych danych zależy od charakterystyki konkretnej sytuacji i powiązań z innymi informacjami.

Zyskaj pewność do kogo oddzwaniasz

Natłok informacji, a także intensywność dnia sprawiają, że nie masz czasu dla siebie. Tym bardziej irytujące bywa, gdy ktoś chce Ci coś sprzedać, gdy masz zły humor. Lepiej unikać dodatkowych nerwów. Jeśli jednocześnie chcesz mieć pewność, że to nic ważnego, sprawdź numer i dowiedz się, kto próbował się z Tobą skontaktować. Dzięki temu nie będziesz musieć martwić się żadnym nieodebranym połączeniem.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy