Reklama

Biznes

Innowator Podkarpacia 2023. Nagrody dla biznesu

Aneta Gieroń
Dodano: 12.12.2023
  • Tomasz Kuśnierz i Dominik Kozik, założyciele OHRV Motorcycle Engines, Ewa Draus, wicemarszałek województwa, Jolanta Wiśniowska, wiceprezes RARR S.A, Grzegorz Tabisz, RARR S.A. Fot. Tadeusz Poźniak
Tomasz Kuśnierz i Dominik Kozik, założyciele OHRV Motorcycle Engines, Ewa Draus, wicemarszałek województwa, Jolanta Wiśniowska, wiceprezes RARR S.A, Grzegorz Tabisz, RARR S.A. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. już po raz 24. rozdała nagrody Innowator Podkarpacia. W tym roku okoliczności wręczenia statuetek były niecodzienne, bo w ramach gali 30-lecia RARR S.A. i 20-lecia Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego „Aeropolis”.

Konkurs „Innowator Podkarpacia” przeznaczony jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mających sukcesy w opracowywaniu lub wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, posiadających swoją siedzibę na terenie województwa podkarpackiego.

Nagrodzeni i wyróżnienie w konkursie Innowator Podkarpacia 2023. Fot. Tadeusz Poźniak

– W konkursie startują przedstawiciele bardzo różnych branż: chemicznej, informatycznej, budowalnej, motoryzacyjnej, czy medycznej. Od lat, niezmiennie cieszymy się  zainteresowaniem cenionych firm w regionie, które cyklicznie wracają do nas z nowymi produktami i zabiegają o tę prestiżową statuetkę. Najwięcej jest firm z okolic Rzeszowa, Mielca, Dębicy, Stalowej Woli i Krosna, co pokrywa się z regionalną mapą przedsiębiorczości. Zdarzają się też firmy z bardzo małych miejscowości, z zakładami produkcyjnymi funkcjonującymi w szczerych polach, a prezentujące bardzo innowacyjne produkty. W tym gronie dużo jest firm rodzinnych, około 30 proc. spośród wszystkich spółek, które przez ponad 20 lat zgłaszały się do naszego konkursu. Wiele z nich, z niewielkich podmiotów rozwinęło się w poważne przedsiębiorstwa, gdzie dziś dokonują się już zmiany pokoleniowe w zarządach firm – mówi Jolanta Wiśniowska, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., która wspólnie z Politechniką Rzeszowską jest organizatorem konkursu.

Kto z nagrodą Innowator Podkarpacia 2023

W tym roku I miejsce w kategorii Mikroprzedsiębiorstwo zajęła firma OHRV Motorcycle Engines, która uruchomiła produkcję polskich silników motocyklowych. 

Tomasz Kuśnierz i Dominik Kozik, założyciele OHRV Motorcycle Engines, planują produkcję kilkunastu silników rocznie. Będą one wykorzystywane w zabytkowych modelach motocykli.

Innowator Podkarpacia 2023 w kategorii Małe Przedsiębiorstwo otrzymała firma  Ledolux Poland, producent oświetlenia led.

– W tym roku mamy kumulację nagród – cieszył się Artur Rozmus, prezes Ledolux Poland Sp. z o.o. – Nasze oświetlenie, idealnie dostosowane do warunków atmosferycznych panujących w Polsce, jest już w połowie miasta Bielsko-Biała. W Rzeszowie oświetliliśmy ulicę Warszawską.

W konkursie przyznano też wyróżnienia. W  kategorii Mikroprzedsiębiorstwo otrzymali je: firma Astrotectonic, której działalność ma związek z terenami zagrożonymi trzęsieniami ziemi i opracowaniem optymalnego systemu powiadamiania dla ludności cywilnej oraz profesjonalistów, nawet kilka godzin przed wystąpieniem zagrożenia oraz Compact Charger.

Ta druga firma opracowała pierwszą na świecie przenośną ładowarkę uniwersalną do ładowania samochodów elektrycznych i plugin, ładującą maksymalną mocą 3,8kW i prądem 16A oraz napięciem od 110V do 240V, co pozwala używać ja na całym świecie, bez konieczności produkowania różnych rozwiązań dla wielu krajów.

Wyróżnienie dla Małych Przedsiębiorstw otrzymał Sense Monitoring za opracowanie narzędzia dla zarządców sieci budynków wielkopowierzchniowych, gdzie platforma w jednym miejscu zbiera, gromadzi i archiwizuje najważniejsze informacje o stanie dachu konkretnego budynku.

Firma I-BS.PL ze Stalowej Woli została wyróżniona w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo za platformę Quant. Ta automatyzuje zadania i procesy biznesowe za pomocą rozbudowanych formularzy i rejestrów z wykorzystaniem narzędzi drag-and-drop. System wpływa na właściwy przepływ informacji w organizacji. Wszyscy pracownicy korzystają z jednego, aktualnego źródła danych.

Konkurs Innowator Podkarpacia organizowany od 24 lat, który jest najstarszym i jednym z najbardziej prestiżowych konkursów biznesowych na Podkarpaciu, przez wszystkie te lata ocenił ponad 300 firm i nagrodził ponad 60 przedsiębiorców. 

Fotografie Tadeusz Poźniak

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy