Reklama

Automoto

Zwiększ osiągi swojego Volvo – OPTYMALIZACJA POLESTAR

Adam Cynk
Dodano: 07.01.2020
45522_zdj-tytulowe-750x400
Share
Udostępnij
Polestar to należąca do Volvo Car Group marka sportowych samochodów drogowych. Została ona stworzona przez firmę Polestar Racing, obecnie działającą pod nazwą Cyan Racing. Marka Polestar powstała dzięki temu, że inżynierowie firmy Cyan Racing zajmujący się samochodami wyścigowymi chcieli sprawdzić, w jaki sposób technologię zastosowaną w pojazdach będących wielokrotnymi zwycięzcami wyścigów można wykorzystać do poprawy osiągów samochodów drogowych Volvo na wszystkich drogach i w każdych warunkach występujących na co dzień.

Związki z firmą VOLVO
W 2015 roku firma Volvo Cars wykupiła Polestar Performance, otwierając nowy rozdział w historii samochodów Volvo o wysokich osiągach. W 2017 roku zespół Polestar Cyan Racing zdobył historyczny tytuł mistrza świata w programie Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych FIA. Bardzo interesującym produktem firmy Polestar jest oficjalnie zaprezentowany model Polestar 1. Obecnie w ofercie Polestar dla Volvo pojawią się modele S/V/XC60 w wersji T8 Polestar Engineered oraz optymalizacje oprogramowania, których możliwościami z pewnością zainteresują się wszyscy kierowcy Volvo o sportowym zacięciu.
 

Zoptymalizuj swoją jazdę
W Polestar jedną rzecz wiemy na pewno – zawsze jest miejsce na ulepszenia. W ramach naszego programu optymalizacji Polestar skupiamy się na różnych kluczowych funkcjach, które wzbogacą Twoje wrażenia z jazdy, dzięki czemu osiągniesz nowy poziom kontroli i emocji.  Nasze optymalizacje są instalowane przez autoryzowanych dealerów Volvo Cars w ciągu około godziny. Fabryczna gwarancja i okresy przeglądów pozostają bez zmian, podobnie jak zużycie paliwa i poziom emisji.

Na czym to polega?
Polestar Engineered Optimisation nie ogranicza się do silnika – ulepszany jest cały zespół napędowy. Skupiamy się na kilku obszarach o istotnym znaczeniu dla osiągów samochodu, oferując bardziej precyzyjną i zrównoważoną jazdę. 
Szybsze wyprzedzanie osiągane dzięki reakcji na otwarcie przepustnicy, która została przekalibrowana w celu poprawy sygnałów zwrotnych i przyspieszania – jest to idealne rozwiazanie podczas manewrów wyprzedzania lub aktywnej jazdy krętymi drogami.
Szybsza reakcja na zwolnienie pedału przyspieszenia. 
Silnik i skrzynia biegów zostały skalibrowane tak, aby zapewnić szybszą reakcję na nagłe zwolnienie pedału przyspieszenia przez kierowcę, co przekłada się na większą przewidywalność i kontrolę nad pojazdem. Ulepszenie dostępne tylko w modelach z automatyczną skrzynią biegów.
Szybsza zmiana przełożeń i przyspieszenie
W tym przypadku zwiększenie szybkości zmiany przełożeń w automatycznej skrzyni biegów powoduje iż samochód dynamiczniej przyspiesza i bardziej bezpośrednio reguje na polecenia kierowcy. Kierujący odnosi wrażenie jakby Volvo czytało w jego myślach. 
Większa precyzja, bardziej inteligentna zmiana biegów
Zmiana przełożeń w automatycznej skrzyni biegów została zoptymalizowana, dzięki czemu jazda stała się bardziej precyzyjna a przyspieszanie szybsze. Punkty zmiany biegów zostały skalibrowane w sposób pozwalający wykorzystać zoptymalizowane osiągi silnika w średnim zakresie obrotów, a funkcja utrzymania biegu pozwala zachować to samo przełożenie podczas pokonywania zakrętów przy dużej wartości przyspieszenia poprzecznego. Ulepszenie dostępne tylko w modelach z automatyczną skrzynią biegów.
Większa moc silnika wtedy, gdy ma to znaczenie
Wszystkie optymalizacje zespołu napędowego Drive-E mają na celu poprawę osiągów w średnim zakresie obrotów silnika – jest to świetne rozwiązanie dla sportowego kierowcy podczas wyprzedzania, włączania się do ruchu na autostradzie lub wychodzenia z zakrętu.
Rozdział momentu w napędzie AWD
Większy moment obrotowy przekazywany na tylną oś zapewnia bardziej dynamiczną jazdę i przekłada się na większą kontrolę nad pojazdem podczas pokonywania zakrętów oraz lepszą trakcję podczas ruszania z miejsca. Opcja dostępna w opartych na platformach SPA i CMA pojazdach niehybrydowych z napędem na wszystkie koła (AWD) z roku modelowego 2016 i nowszych
 

Aby dowiedzieć się, jakie optymalizacje są dostępne dla konkretnego Volvo wystarczy wejść na stronę https://engineered.polestar.com/pl/upgrades/model-selector/ lub odwiedzić Autoryzowany Serwis VOLVO D&R Czach w Rudnej Małej 610 koło Rzeszowa tel. 17/8668160. 

UWAGA PROMOCJA !!!
Aktualnie  istnieje możliwość wypróbowania optymalizacji Polestar w swoim Volvo, a w przypadku chęci rezygnacji w terminie do 14 dni otrzymania zwrotu 100% ceny. 
Warto również zapytać o promocję dla samochodów starszych niż 3 lata.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy