Reklama

Automoto

Zupełnie nowa Mazda CX-80. Nowy siedmiomiejscowy flagowy model Mazdy

Mazda Motor Europe
Dodano: 18.04.2024
  • Zupełnie nowa Mazda CX-80
Zupełnie nowa Mazda CX-80
Share
Udostępnij
  • Komfort, wygoda i wszechstronność, wykonane w Japonii
  • Układy napędowe Mazdy e-Skyactiv PHEV i Diesel z napędem na wszystkie koła przesuniętym na tył
  • Dziś zupełnie nowa, trzyrzędowa Mazda CX-80 ma swój europejski debiut dzięki wirtualnej prezentacji na https://mzd.tools/VirtualReveal .

Po wprowadzeniu na rynek CX-60, zupełnie nowa Mazda CX-80 jest drugim z dwóch nowych modeli oferowanych w Europie w grupie Large Product. Jest to najbardziej przestronny samochód w europejskiej ofercie Mazdy i stanie się nowym okrętem flagowym Mazdy w regionie.

Elegancja i czystość minimalistycznej japońskiej estetyki w nowej MAZDZIE CX-80

W najnowszej ewolucji unikalnego podejścia Mazdy do projektowania Kodo projektanci skupili się na elegancji i czystości minimalistycznej japońskiej estetyki, która usuwa wszystkie niepotrzebne elementy, co osiągnięto dzięki unikalnemu, praktycznemu podejściu projektantów i mistrzów rzemiosła Mazdy, których Celem jest produkcja samochodów, które mogłyby zostać wyprodukowane wyłącznie w Japonii.

Mająca prawie pięć metrów długości i ponad trzy metry rozstawu osi, zupełnie nowa Mazda CX-80 jest dłuższa, wyższa i ma znacznie większy rozstaw osi niż popularna CX-60. W połączeniu z składanymi na płasko siedzeniami w trzecim rzędzie, CX-80 będzie dostępny w trzech konfiguracjach drugiego rzędu, w tym do wyboru z dwoma oddzielnymi fotelami kapitana w połączeniu z konsolą środkową lub przejściem do trzeciego rzędu .

Całkowicie nowa Mazda CX-80 wykorzystuje technologię odpowiednią dla flagowego europejskiego modelu Mazdy i zawiera trzy nowe funkcje: nowe samochodowe sterowanie głosowe Alexa, nowy hybrydowy system nawigacji łączący zalety usług offline i online oraz nowy widok zaczepu przyczepy, który wykorzystuje wyświetlacz centralny i zaawansowaną grafikę do pomocy w ustawianiu pojazdu względem przyczepy. 1

Dwa układy napędowe nowej CX-80

W momencie wprowadzenia na rynek CX-80 będzie dostępny z dwoma układami napędowymi do wyboru: e-Skyactiv PHEV, łączący czterocylindrowy silnik benzynowy i silnik elektryczny, oferujący imponujące osiągi i doskonałe parametry środowiskowe; oraz wysoce wydajny, rzędowy, sześciocylindrowy silnik wysokoprężny e-Skyactiv D wyposażony w system miękkiej hybrydy Mazdy M Hybrid Boost 48 V, który zapewnia wyjątkową w segmencie emisję spalin i oszczędność paliwa. 2

Całkowita moc systemowa e-Skyactiv PHEV wynosi 327 KM/241 kW i moment obrotowy 500 Nm. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,8 sekundy, rozwija prędkość maksymalną 195 km/h i oferuje 60 km jazdy w trybie całkowicie elektrycznym. Oferuje doskonałe parametry ekologiczne, średnie zużycie paliwa WLTP na poziomie 1,6 l/100 km i emisję CO 2 na poziomie zaledwie 36 g/km. e-Skyactiv D generuje moc 254 KM, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,4 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 219 km/h. Średnie zużycie paliwa według WLTP wynosi 5,7-5,8 l/100 km, a emisja CO 2 148-151 g/km.

Obie jednostki napędowe współpracują z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i systemem napędu na wszystkie koła Mazdy i-Activ. Mazda Intelligent Drive Select (Mi-Drive) oferuje również wybór jednego z czterech trybów jazdy (plus tryb EV w przypadku PHEV), tak jak wprowadzono już w CX-60.

Platforma CX-80 wyposażona jest w zawieszenie z podwójnymi wahaczami z przodu i wielowahaczowe zawieszenie z tyłu, aby zapewnić wysoki poziom komfortu jazdy, stabilną postawę i płynną kontrolę nad pojazdem. Przesunięty na tył, stały napęd na wszystkie koła łączy w sobie stabilność i przyczepność napędu na wszystkie koła z neutralną charakterystyką pokonywania zakrętów charakterystyczną dla zestawu z napędem na tylne koła. Całkowicie nowa Mazda CX-80 ma także imponujący uciąg wynoszący 2500 kg.

Wszechstronna gama zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy i-Activsense zastosowana w modelu CX-80 uzyskała 5 gwiazdek w zakresie bezpieczeństwa w testach Euro NCAP. Nowe funkcje bezpieczeństwa debiutujące w CX-80 obejmują wspomaganie jazdy i ruchu drogowego (CTS) z nowym systemem wspomagania kierowcy, który nie reaguje, inteligentne wspomaganie hamulców (SBS) z nowym systemem łagodzenia skutków kolizji czołowych oraz system awaryjnego utrzymywania pasa ruchu (ELK) z nowym modułem czołowym asystent unikania ruchu drogowego.

Przedsprzedaż zupełnie nowej Mazdy CX-80 rozpocznie się w maju, a samochód będzie w sprzedaży u dealerów od jesieni 2024 roku.

W celu poznania wszystkich zalet nowej Mazdy CX-80 warto umówić się na jazdę testową. Dopiero wówczas można odkryć dlaczego NOWA MAZDA CX-80 jest wyjątkowo tarakcyjnym wyborem w segmencie dużych SUV-ów segmentu Premium.

Autoryzowany Salon i Serwis MAZDA D&R CZACH, ul. Krakowska 32, Rzeszów
Tel. 17 860 12 20, e-mail: czach@mazda-dealer.pl
https://www.mazda-rzeszow-czach.pl/samochody/

1 Amazon, Alexa i inne powiązane znaki są znakami towarowymi firmy Amazon.com, Inc. lub jej podmiotów stowarzyszonych

2 Ważone zużycie energii, łącznie dla Mazdy CX-80 e-Skyactiv PHEV: 1,6 l/100 km i 23,9 kWh energii elektrycznej/100 km; Ważona emisja CO 2 w cyklu mieszanym: 36 g/km, klasa CO 2 : B. Łączne zużycie paliwa i klasa CO 2 przy rozładowanym akumulatorze: 8,1 l/100 km. Klasa CO 2 : G. (Wartości wstępne)*

Zużycie energii w cyklu mieszanym dla Mazdy CX-80 e-Skyactiv D: 5,7-5,8 l/100 km. CO 2 – emisja w cyklu mieszanym: 148-151 g/km. Klasa CO 2 : E. (Wartości wstępne)*

  • UWAGA: Wartości zużycia i emisji podane w tej informacji prasowej mają charakter wstępny. Homologacja typu WE i Certyfikat zgodności z oficjalnymi wartościami nie są jeszcze dostępne. Możliwe są odchylenia.

Dalsze informacje na temat zasięgu na napędzie elektrycznym, kosztów energii, podatku od pojazdów i kosztów emisji CO 2 można znaleźć na stronie www.mazda.de/Energieverbrauch

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy