Artykuły sponsorowane

Spraw, aby Twój dom był energooszczędny i komfortowy

Mariot Rzeszów
Dodano: 02.06.2014
No image
Share
Udostępnij

Przesłony okienne stanowią istotny element wyposażenia budynku. Odpowiednio dobrane, będą przez lata gwarantowały komfort, bezpieczeństwo, a także energooszczędność.

Ochrona przed hałasem i odporność na warunki atmosferyczne. Nowoczesne rolety zewnętrzne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, skutecznie zmniejszają natężenie hałasu nawet o 14 dB, a także zabezpieczają otwory okienne przed zniszczeniem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak: grad, deszcz, śnieg czy porywisty wiatr.

Termoizolacja – dzięki roletom zewnętrznym możesz oszczędzić zimą zużycie energii nawet o 30%, natomiast latem obniżysz temperaturę w domu o blisko 100C. Pancerz rolety zewnętrznej wykonany jest z wysokiej jakości profili aluminiowych, dostępny w kilku wysokościach i grubościach. Wypełnienie profilu aluminiowego stanowi pianka poliuretanowa. Im większy profil zastosowany w pancerzu, tym grubsze wypełnienie, a tym samym wyższa izolacyjność akustyczna i termiczna rolety zewnętrznej. Kiedy rolety są opuszczone, pomiędzy szybą i pancerzem rolety tworzy się rodzaj poduszki powietrznej, nieruchome powietrze staje się doskonałym izolatorem chroniącym pomieszczenie przed utratą ciepła. Tak dzieje się w warunkach zimowych. Latem pancerz rolety chroni nas przed promieniami słonecznymi i razem z poduszką powietrzną nie pozwala ciepłu przenikać do wewnątrz budynku.

Typy rolet zewnętrznych. Który wybrać?

Elewacyjne 

Montaż do istniejących, wykończonych budynków

Rolety elewacyjne montuje się w dwojaki sposób: na elewacji budynku lub we wnęce okiennej, a także drzwiowej.

Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym. Z tego powodu dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych.

Rolety elewacyjne występują w dwóch wariantach: skrzynka z klapą rewizyjną ścięta po kątem 450 oraz skrzynka półokrągła.

Podtynkowe

Przeznaczone głównie do nowo budowanych obiektów ale też do budynków już istniejących

Możliwość wkomponowania skrzynki w elewację budynku, dzięki czemu staje się niewidoczna.

Zaletą systemu rolety podtynkowej jest montaż skrzynki pod warstwą izolacyjną ściany budynku. W ten sposób nadproże okienne chronione jest przed przemarzaniem.

Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi ale przed montażem należy wykonać wnękę w nadprożu.

Dzięki klapie rewizyjnej na zewnątrz budynku, prace konserwacyjne i serwisowe wykonywane są bez zakłócenia prywatności.

Naokienne

Montaż na etapie instalowania stolarki okiennej lub jej wymiany

Montażu skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej lub drzwiowej przed ich osadzaniem we wnęce.

W fazie budowy budynku lub wymiany stolarki otworowej należy uwzględnić wysokość skrzynek rolety naokiennej i o tę wartość zwiększyć wysokość otworów pod okna lub drzwi.

System umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic: od zewnątrz, od wewnątrz, obustronnie lub dzięki dużej gamie oklein może pozostać bez zabudowy.

Dostęp do klapy rewizyjnej od wewnątrz budynku.

 
 
 
ul. Popiełuszki 5,
tel. (17) 85 909 85 
faks (17) 85 909 85 wew. 126

Dowiedz się więcej: http://www.mariot.pl/

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy