Przesłony okienne stanowią istotny element wyposażenia budynku. Odpowiednio dobrane, będą przez lata gwarantowały komfort, bezpieczeństwo, a także energooszczędność.
Ochrona przed hałasem i odporność na warunki atmosferyczne. Nowoczesne rolety zewnętrzne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, skutecznie zmniejszają natężenie hałasu nawet o 14 dB, a także zabezpieczają otwory okienne przed zniszczeniem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak: grad, deszcz, śnieg czy porywisty wiatr.
Termoizolacja – dzięki roletom zewnętrznym możesz oszczędzić zimą zużycie energii nawet o 30%, natomiast latem obniżysz temperaturę w domu o blisko 100C. Pancerz rolety zewnętrznej wykonany jest z wysokiej jakości profili aluminiowych, dostępny w kilku wysokościach i grubościach. Wypełnienie profilu aluminiowego stanowi pianka poliuretanowa. Im większy profil zastosowany w pancerzu, tym grubsze wypełnienie, a tym samym wyższa izolacyjność akustyczna i termiczna rolety zewnętrznej. Kiedy rolety są opuszczone, pomiędzy szybą i pancerzem rolety tworzy się rodzaj poduszki powietrznej, nieruchome powietrze staje się doskonałym izolatorem chroniącym pomieszczenie przed utratą ciepła. Tak dzieje się w warunkach zimowych. Latem pancerz rolety chroni nas przed promieniami słonecznymi i razem z poduszką powietrzną nie pozwala ciepłu przenikać do wewnątrz budynku.
Typy rolet zewnętrznych. Który wybrać?
Elewacyjne
Montaż do istniejących, wykończonych budynków
• Rolety elewacyjne montuje się w dwojaki sposób: na elewacji budynku lub we wnęce okiennej, a także drzwiowej.
• Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym. Z tego powodu dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych.
• Rolety elewacyjne występują w dwóch wariantach: skrzynka z klapą rewizyjną ścięta po kątem 450 oraz skrzynka półokrągła.
Podtynkowe
Przeznaczone głównie do nowo budowanych obiektów ale też do budynków już istniejących
• Możliwość wkomponowania skrzynki w elewację budynku, dzięki czemu staje się niewidoczna.
• Zaletą systemu rolety podtynkowej jest montaż skrzynki pod warstwą izolacyjną ściany budynku. W ten sposób nadproże okienne chronione jest przed przemarzaniem.
• Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi ale przed montażem należy wykonać wnękę w nadprożu.
• Dzięki klapie rewizyjnej na zewnątrz budynku, prace konserwacyjne i serwisowe wykonywane są bez zakłócenia prywatności.
Naokienne
Montaż na etapie instalowania stolarki okiennej lub jej wymiany
• Montażu skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej lub drzwiowej przed ich osadzaniem we wnęce.
• W fazie budowy budynku lub wymiany stolarki otworowej należy uwzględnić wysokość skrzynek rolety naokiennej i o tę wartość zwiększyć wysokość otworów pod okna lub drzwi.
• System umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic: od zewnątrz, od wewnątrz, obustronnie lub dzięki dużej gamie oklein może pozostać bez zabudowy.
• Dostęp do klapy rewizyjnej od wewnątrz budynku.
ul. Popiełuszki 5,
tel. (17) 85 909 85