Reklama

Świat

Dowódca wojsk lądowych Ukrainy: Rosjanie wciąż chcą zdobyć Bachmut przed 9 maja

PAP
Dodano: 08.05.2023
73870_7maj10
Share
Udostępnij

Rosjanie wciąż mają nadzieję na zdobycie Bachmutu przed 9 maja; naszym zadaniem jest do tego nie dopuścić – napisał na swoim profilu na Telegramie dowódca ukraińskich sił lądowych generał Ołeksandr Syrski.

“Ciężka obrona Bachmutu trwa. Odwiedziłem naszych żołnierzy w rejonach walk i spotkałem się z dowódcami jednostek bojowych” – poinformował generał.

Dowódca dodał też, że ważne jest jak najszybsze podejmowanie decyzji i przewidywanie działań przeciwnika, a komunikacja z dowódcami w czasie rzeczywistym pozwala na szczegółową ocenę sytuacji i planowanie przyszłych działań.

“Rosjanie zwiększyli intensywność ostrzału z broni ciężkiej, zaczęli używać bardziej zaawansowanego sprzętu i przegrupowują swoje wojska. Świadczy to o tym, że przeciwnik nie zamierza zmieniać swoich planów i robi wszystko, aby przejąć kontrolę nad Bachmutem i kontynuować swoją ofensywę” – dodał generał.

Syrski podczas swojej wizyty wręczył odznaczenia państwowe i resortowe około 170 żołnierzom.

Wojska rosyjskie próbują zająć Bachmut w obwodzie donieckim od sierpnia 2022 roku. Od wielu tygodni prowadzone tam są najcięższe i najkrwawsze

walki w wojnie Rosji z Ukrainą. Mimo prognoz, że dowództwo w Kijowie może podjąć decyzję o wycofaniu się z miasta, oddziały ukraińskie kontynuują jego obronę. Rosjanie chcą zdobyć Bachmut przed 9 maja, który to dzień jest w Rosji świętem zwycięstwa nad Niemcami hitlerowskimi.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy