Sport

ASSECO RESOVIA wygrywa 3:0 z PGE GiEK Skra Bełchatów

AC
Dodano: 05.12.2023

W meczu 9. kolejki PlusLigi ASSECO RESOVIA  pokonała na Podpromiu PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:23, 25:21).

Gospodarze rozpoczęli rywalizację od dwupunktowego prowadzenia. W kolejnych akcjach PGE GiEK Skra Bełchatów dogoniła rzeszowską drużynę, a następnie sama wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Asseco Resovia Rzeszów nie odpuściła, a świetną zagrywką popisywał się Jakub Kochanowski zaś blokiem Fabian Drzyzga, co pozwoliło ASSECO wypracować wynik 12:10. W kolejnych akcjach świetnie spisujący się w ataku zespół z Podkarpacia podciągnął wynik do 20:15. Na boisku po stronie PGE GiEK Skry pojawił się Wiktor Nowak, jednak po popełnionym błędzie zszedł z  zagrywki. Przy piłce meczowej dla ASSECO na zagrywce pojawił się po stronie PGE GiEK Skry Przemysław Kupka, który asem serwisowym zdobył punkt, jednak kolejną zagrywkę nie zmieścił w boisku i pierwszy set zakończył się wynikiem 25:20 dla gospodarzy.

Set drugi rozpoczął się wynikiem 5:2 dla PGE GiEK Skry Bełchatów. Siatkarze ASSECO gonili wynik w czym pomagali im licznymi błędami popełnianymi w ataku i bloku gracze Skry, dzięki czemu doprowadzili do remisu 9:9. Przez większą część seta walka toczyła się wyrównanie i punkty na zmianę zdobywali raz jedni raz drudzy. Przy prowadzeniu ASSECO 18:16 na plac po stronie gości w miejsce Bartłomieja Lemańskiego wszedł Mateusz Poręba. Na koniec seta błędy popełniane przez bełchatowian sprawiły, że gospodarze wyszli na czteropunktowe prowadzenie, a na boisku zameldował się Pierre Derouillon, a w kolejnej akcji na podwyższenie bloku w miejsce Grzegorza Łomacza wszedł Przemysław Kupka. Przy stanie 23:21 dla ASSECO na zagrywkę w miejsce Mateusza Nowaka wszedł Wiktor Nowak. W pierwszej piłce setowej błąd popełnił Stephen Boyer, jednak to rzeszowianie po ataku Karola Kłosa zakończyli drugiego seta wynikiem 25:23 wychodząc w setach na 2:0.

Trzeci set od początku był wyrównany, a oba zespoły zdobywały na zmianę punkty. Przy wyniku 14:14 na parkiet w miejsce Mateusza Nowaka wszedł Mateusz Poręba. Błędy w ataku popełnione przez PGE GiEK Skrę w kolejnych akcjach sprawiły, że drużyna z Rzeszowa odskoczyła na trzy punkty – 17:14. Nakręceni pozytywnie zdobytym prowadzeniem siatkarze z Rzeszowa wygrywali kolejne akcje, doprowadzając do piłki meczowej, którą wykorzystał Karol Kłos, kończąc seta wynikiem 25:21 i tym samym kończąc całą rywalizację wygraną ASSECO 3:0.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany kapitan Asseco Resovii, Fabian Drzyzga.

Składy:

PGE GiEK Skra Bełchatów: Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański, Grzegorz Łomacz, Mateusz Nowak, Adrian Aciobăniței, Bartłomiej Lipiński, Benjamin Diez (l) oraz Wiktor Nowak, Przemysław Kupka, Mateusz Poręba, Pierre Derouillon.

Asseco Resovia Rzeszów: Jakub Kochanowski, Yacine Louati, Fabian Drzyzga, Stephen Boyer, Karol Kłos, Torey DeFalco, Paweł Zatorski (l.).

We wtorek, 5 grudnia o godz. 18:20 Asseco Resovia rozegra mecz z GKS Katowice.