Kraków

Krakowski Bieg Niepodległości 2023

Opracowanie AC
Dodano: 23.10.2023
Bieg Niepodległości
Bieg Niepodległości
Share
Udostępnij

Impreza skierowane jest do wszystkich miłośników biegania i aktywności na świeżym powietrzu. Historyczna trasa o długości 11 kilometrów oraz cel charytatywny w której uczestniczy każdorazowo kilka tysięcy biegaczy.

Startując z krakowskich Błoń biegacze 11 listopada wyruszą na trasę Krakowskiego Biegu Niepodległości. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Vena-Sport, która od wielu lat organizuje wydarzenia sportowe wspierające krakowską kardiochirurgię dziecięcą. Celem tegorocznej imprezy jest zebranie środków na zakup głowicy przezprzełykowej – nowoczesnego sprzętu medycznego niezbędnego do operacji kardiochirurgicznych noworodków.

Trzy w jednym, czyli 3 imprezy biegowe w ramach Krakowskiego Biegu Niepodległości.

BIEG GŁÓWNY na trasie 11 kilometrów 111 metrów. Poprowadzi on zawodników z krakowskich Błoń przez urokliwe tereny krakowskiego Sikornika i Sowińca w kierunku kopca Piłsudskiego. Trasa łatwa, jednak dość wymagająca – suma podejść wyniesie około 528 metrów,  a zawodnicy pobiegną nie tylko asfaltem, ale również przez tereny leśne – co w listopadzie może być wyzwaniem ze względu na warunki pogodowe. 

Szczegółowe informacje na temat Biegu Głównego pod linkiem.

KRAKOWSKA MILA NIEPODLEGŁOŚCI, czyli bieg dla każdego! Na trasie długości 1918 metrów wytyczonej na deptaku wokół krakowskich Błoń będzie można pobiec, potruchtać lub przejść przy wsparciu kijków. W biegu mogą wziąć udział również osoby z niepełnosprawnościami, poruszające się na wózkach. Mila niepodległości to impreza dla całych rodzin, bowiem nawet najmłodsi mogą w nim uczestniczyć za zgodą i pod opieką rodziców czy dziadków. 

Szczegółowe informacje na temat Krakowskiej Mili Niepodległości pod linkiem.

BIEGI DZIECI, które odbędą się na terenie zielonym krakowskich Błoń. Dzieciaki pobiegną w czterech kategoriach wiekowych: zawodnicy do 6 roku życia, w wieku 7-9 lat, w wieku 10-12 lat i w wieku 13-16 lat. W tym biegu nie będzie prowadzona klasyfikacja – tu każdy jest pierwszy na mecie! 

Szczegółowe informacje na temat Biegu Dzieci pod linkiem.

I ty też możesz wziąć udział w Krakowskim Biegu Niepodległości

Ten bieg jest dla każdego chętnego – niezależnie od wieku, sprawności i umiejętności biegowych. Jeśli Wasze serce mocniej zabiło na wieść o tym, co 11 listopada wydarzy się w Krakowie, 

Zapisy na biegi pod linkiem.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy