Reklama

Lifestyle

Made in Rzeszów – wernisaż malarstwa w nowej Strefie Kultury

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 30.01.2020
49549_garyja
Share
Udostępnij
40 dzieł malarskich wykonanych przez rzeszowskich artystów tworzy nową wystawę w Strefie Kultury – przestrzeni dla sztuki, która powstała w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się jeden ze sklepów. Wystawę „Made in Rzeszów” przygotowało rzeszowskie Biuro Wystaw Artystycznych. 
 
Strefa Kultury znajduje się na pierwszym piętrze rzeszowskiej Plazy i jest dostępna dla wszystkich osób zainteresowanych sztuką. 
 
 
Fot. Eryk Tohl
 
W piątek, 31 stycznia odbył się tutaj wernisaż wystawy pt. „Made in Rzeszów”. Przygotowało ją Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. 
 
– Zaproszenie do wystawy przyjęło 16 rzeszowskich artystów. Reprezentują różne środowiska m.in.: Uniwersytet Rzeszowskich, Związek Polskich Artystów Plastyków, Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie, Zespół Szkół Plastycznych oraz grono stale współpracujące z BWA. Na wystawie będzie można zobaczyć 40 dzieł malarskich, będących przekrojem różnych tendencji i stylów malarskich – mówi Piotr Rędziniak, dyrektor BWA w Rzeszowie, które organizuje wystawę wspólnie z CH Plaza Rzeszów.
 
 
Sztuka wysoka wychodząc w nowe, pozamuzealne i galeryjne wnętrza, staje się bardziej dostępna i może być lepiej popularyzowana.
 
– W listopadzie zainaugurowaliśmy Strefę Kultury wystawą „Jazzowe impresje”, która cieszyła się sporym zainteresowaniem, dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować ten projekt i cieszymy się, że rzeszowskie BWA przyjęło zaproszenie do stworzenia wystawy w naszym Centrum. Tym bardziej, iż jest to kolejna wystawa, promująca prace naszych rzeszowskich artystów. Wernisażowi wystawy „Made in Rzeszów” towarzyszyć będzie recital muzyczny na żywo w wykonaniu NS Trio – zachęca Katarzyna Szewerniak, manager ds. marketingu CH Plaza Rzeszów.
 
Prace najlepszych rzeszowskich artystów będzie można oglądać w godzinach od 19:00 do 21:00. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy