Reklama

Lifestyle

W niedzielę 25. Finał WOŚP na Podkarpaciu. W Rzeszowie zagra RSC

Alina Bosak
Dodano: 09.01.2017
30747_glowne
Share
Udostępnij
W Krośnie aukcja sztuki, warsztaty gry na bębnach, skoki spadochronowe i orkiestra na lodzie. W Rzeszowie kąpiele w lodowatej wodzie, koncert RSC i Natalii Szroeder. 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Podkarpaciu organizują sztaby w 45 miejscowościach. Wszystkie 15 stycznia, o godz. 20. „poślą” Światełko do nieba.

Cel jubileuszowego 25. Finału WOŚP to pomoc w ratowaniu życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Wolontariusze z puszkami olejonymi czerwonymi serduszkami wyruszą na ulice polskich miast i miasteczek 15 stycznia, w niedzielę. Będzie ich można spotkać także na Podkarpaciu. W tym roku po raz pierwszy finał transmituje telewizja TVN. Telewizja Polska, która relacjonowała organizowaną przez Jurka Owsiaka akcję przez 24 lata, w tym roku odmówiła. Fundacja WOŚP liczy jednak, że zbiórka, która jednoczyła przez ćwierć wieku Polaków we wspólnym celu, i tym razem zakończy się sukcesem.

Orkiestra w Rzeszowie

Rzeszów kolejny raz zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Od godz. 12. na rzeszowskim Rynku na sympatyków WOŚP czekać będzie wiele atrakcji.

Występy wokalne na scenie rzeszowskiego Rynku rozpoczną się o godz. 12.30. Na początek zaprezentują się wokaliści Polskiego Związku Niewidomych i Sekcja wokalna Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Podczas Finału WOŚP posłuchać będzie można zespołów: Simple Pleasures, Dreamheart, After Midnight, Krzysztofa Kasprzyka, The Siblings oraz MemoCrasher. Na scenie pojawi się również rzeszowski Kabaret Wiesio i Dzikie Konie.

Gwiazdami 25. Finału Orkiestry będzie rzeszowska grupa RSC oraz Natalia Szroeder. O godzinie 20.00 tradycyjnie już prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaprasza na „Światełko do nieba” i wyjątkowe fire show.

Dodatkowo od godziny 12. do 18. na płycie rynku zobaczyć będzie można pokazy służb mundurowych i Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego.Na mieszkańców miasta czekać będą przejażdżki samochodem pancernym BRDM-2, prezentacja pojazdów TOR Rzeszów oraz Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów w Rzeszowie. Jak co roku pojawi się także rzeszowski Klubu Morsów SOPELEK. Firma G2A zaprezentuje Virtual Reality oraz serduszko WOŚP 3D.

Z kolei w Podziemnej Trasie Turystycznej w godzinach 12.-17. Politechnika Rzeszowska oraz akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości UR i WSIiZ w Rzeszowie przygotują interaktywne stanowiska we współpracy ze startup Moonlight. Na najmłodszych czekać będą warsztaty plastyczno-techniczne realizowane przez Rzeszowski Dom Kultury.

Krosno

W Krośnie WOŚP gra już od piątku 13 stycznia. Tego dnia w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, przy ul. Kolejowej, w godz. 18.- 23. odbędzie się „Wośpowe ciuchowisko” (okazja do sprzedaży i wymiany ubrań), a o 17. i 18.30 – warsztaty gry na bębnach afrykańskich djembe.

Warsztaty zaplanowano także następnego dnia. Również w sobotę Galeria Sztuki Biura Wystaw Artystycznych (ul. Kolejowa 1) zaprasza o godz. 16.30 na aukcję dzieł sztuki krośnieńskich artystów z muzyczną niespodzianką. Zaś wieczorem w Hali Sportowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 odbędzie się rodzinny bal karnawałowy „Cyrkowa przygoda”.

W niedzielnym Finale WOŚP okazjonalne kiermasze z różnościami odbywać się będą na Rynku (godz. 9.30-11.), w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Bursaki 29 (godz. 11.30- 14.30) oraz w RCKP ( godz.15.30- 18.)

O godz. 10. wystartuje Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". W programie są również: Orkiestra „Na Lodzie” (Lodowisko MOSiR, ul. Bursaki, godz. 10.00 – 16.00 i ślizgawka, Rynek – 11.00- 19.00), Orkiestra na 4 Kółkach z Automobilklubem Małopolskim (parking przed Halą Sportowo-Widowiskową, godz. 10.-15.) oraz Orkiestra z Grupą Spadochronową Reaktor 24, czyli fantazyjne skoki spadochronowe.

W Hali Sportowo-Widowiskowej, nie zbraknie piłkarskiego turnieju, pokazów Parkour i Capoeiry, ratownictwa medycznego, występów tanecznych, zabaw z clownem i Minionkiem.

Przemyśl

25 finał WOŚP odbędzie się także w Przemyślu. Główny blok imprez zaplanowano w Galerii Sanowa. Od godz. 10. na wszystkich czekają tu występy taneczne i muzyczne dzieci i młodzieży. Swoimi umiejętnościami pochwalą się m.in. dzieci z Przedszkola nr 11 z oddziałami integracyjnymi. Będzie Zumba Kids, Foxal, Golden Dance, dzieci ze studia piosenki dziecięcej AGA przy CK, zespoły z MDK: Masharti, VIP no RIP, Misnamed oraz grupa iluzjonistyczna Triple magic.

Nie zabraknie pokazów sportowych – występy na macie przygotowało Stowarzyszenie Sportowego Kinsen (Klub Aikido i iaido), Club MMA Przemyśl i Duet akrobatyczny z CK Przemyśl.

O 16:30 rozpoczną się koncerty muzyczne. Jako pierwsi zagrają Kuba&Sabina oraz Dominika Barabas. O godz. 19:00 gwiazda wystąpi gwiazda wieczoru – Kasia Wilk.

Przez cały dzień pokazom towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci (malowanie buziek, gry i zabawy sportowe itp.), a także kiermasz gadżetów WOŚP i wspólne gitarowe granie utworu Hey Joe. Z okazji finału WOŚP w przemyskiej hali sportowej, o godz. 17.30 rozegrany zostanie także mecz siatkówki w wykonaniu szczypiornistów Czuwaju, koszykarzy AZS-u PWSW i siatkarek UKS-u 15 Przemyśl.

Tarnobrzeg

W Tarnobrzegu Finał WOŚP rozpocznie się o godz. 13. na pl. Bartosza Głowackiego od Rozgrzewki z Fitneską. Pół godziny później wystartuje III Bieg Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy. Od 14.30 kolejne punkty programu – pokaz pierwszej pomocy, występ Julii Roman i zespołu Eerie oraz licytacje. O godz. 18.30 – pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Grupy Artystycznej Leśne Licho, a następnie koncert Red Lips.

Podkarpackie włącza się także w aukcje WOŚP (aukcje.wosp.org.pl), dzięki którym można wesprzeć Orkiestrę nie wychodząc z domu. Znajdziemy to takie perełki jak unikatowy plakat z podpisami 70 znakomitych pilotów i załóg lotniczych, jakie gościły na II Podkarpackich Pokazach Lotniczych – dar od lotniczepodkarpackie.pl.

Więcej o WOŚP i sposobach włączenia się do Finału na stronie internetowej Orkiestry.

Fot. Archiwum WOŚP

 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy