Reklama

Lifestyle

Jak ocalać rodzinne zdjęcia od zapomnienia?! Darmowe warsztaty

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 16.05.2023
74110_zdjecia
Share
Udostępnij
We wtorki, 16 i 30 maja w godz. 11.00 – 13.00 w Archiwum Państwowym w Rzeszowie można wziąć udział w darmowych szkoleniach „Fotografie w archiwach rodzinnych” poświęconych porządkowaniu, opisywaniu, zabezpieczaniu i digitalizacji fotografii znajdujących się w naszych domowych archiwach. Organizatorem warsztatów jest Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.
 
Zapewne większość z nas posiada w swoich domowych zbiorach cenne, rodzinne fotografie. Nie zawsze jednak wiemy jak z nimi postępować. Co zrobić by ocalić je od zapomnienia? Jak przedłużyć im życie? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści z Archiwum Państwowego w Rzeszowie.

Fotografie w rodzinnych archiwach

Zapisy na szkolenia przyjmowane są wyłącznie w formie mailowej, na adres: warsztaty.gfmr@gmail.com. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia, podając w tytule maila swoje imię i nazwisko oraz wybrany termin szkolenia – 16 bądź 30 maja.
 
W treści maila należy podać również numer telefonu kontaktowego do osoby będącej uczestnikiem / uczestniczką zajęć. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Zajęcia poprowadzą: Leszek Mierzwa, pracownik Archiwum Państwowego w Rzeszowie od 1994 roku. Od 2000 roku kierownik Oddziału ewidencji, opracowania i zabezpieczenia zasobu archiwalnego, w ramach którego porządkuje się i opracowuje fotografie oraz Ewa Molisak, pracownik Archiwum Państwowego w Rzeszowie od 2005 roku, która zajmuje się m.in. porządkowaniem oraz opracowaniem fotografii oraz przygotowaniem materiałów archiwalnych do digitalizacji.
 
Partnerami projektu są: Archiwum Państwowe w Rzeszowie, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Wydarzenie jest częścią projektu „Cyfrowa Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa – utworzenie strony internetowej ze zbiorami fotograficznymi i pocztówkami”, realizowanego przez Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa w ramach programu Kultura Cyfrowa, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy