Reklama

Lifestyle

Rzeszów biega. Możesz pobiec i Ty

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 10.09.2014
14571_11700_Maraton_113
Share
Udostępnij
– Chcemy, by Rzeszów był znaczącym ośrodkiem biegowym – przekonywał podczas środowej konferencji prasowej w ratuszu sekretarz miasta, Marcin Stopa. Razem z przedstawicielami organizatora – sekcji lekkiej atletyki CWKS Resovia, oraz ambasadorami rzeszowskiego biegania – trialowcem Krystianem Herbą i lekkoatletką Matyldą Kowal, zaprezentował program jesiennych imprez biegowych w Rzeszowie.
 
Pierwsza z nich to Rzeszowski Bieg Na Piątkę na dystansie 5 km, który odbędzie się 18 października. Będzie on stanowił preludium do głównej imprezy biegowej jesieni – II Rzeszowskiego Maratonu, który odbędzie się w dniu następnym. 11 listopada biegacze wystartują w Biegu Niepodległości – II Rzeszowska Dycha.
Limity w poszczególnych biegach wynoszą po 1000 osób w Biegu Na Piątkę i Biegu Niepodległości oraz 800 osób w Rzeszowskim Maratonie, aczkolwiek – jak zapewnił Marcin Stopa – w przypadku większego zainteresowania nie będzie problemu z ich podniesieniem. Rejestracja uczestników maratonu i biegu na 5 km odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.sts-timing.pl.
Rzeszowski Maraton startuje po raz drugi po dłuższej przerwie (pierwszy odbył się w 2005 r.), ale – jak zapewnił Marcin Stopa – od tej pory będzie to impreza cykliczna, która będzie się odbywać jesienią każdego roku.
 
– Chcemy, żeby to był jeden z ważniejszych maratonów w Polsce – zapewnił sekretarz miasta.
Sponsorem tytularnym Rzeszowskiego Maratonu jest firma New Balance, a biegu na 5 km – Renault Auto Spektrum.
W biegu maratońskim będą do pokonania dwie jednakowe pętle wiodące ulicami centrum Rzeszowa oraz przez tereny wzdłuż Wisłoka, wokół Żwirowni. Trasa jest płaska, szybka i – jak zapewniają organizatorzy – umożliwia osiąganie dobrych wyników i bicie rekordów życiowych. Jest ona nie tylko ciekawa, ale i tak usytuowana, że – choć będą pewne utrudnienia w ruchu – to nie sparaliżują one miasta. Start i meta będą usytuowane na skwerze w centrum galerii Millenium Hall. Zdobywcy pierwszych sześciu miejsc w kategorii open otrzymają nagrody pieniężne (za 1. miejsce – 4 tys. zł).  Nagrody pieniężne otrzymają także zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej (z wyłączeniem sześciu pierwszych zawodników i zawodniczek sklasyfikowanych w kategorii open), a wśród uczestników biegu głównego zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Zostaną również sporządzone klasyfikacje „najlepszy rzeszowianin i rzeszowianka”, „studenci”, „służby mundurowe”, „mój pierwszy maraton”.
 
W biegu na 5 km pierwsza nagroda w kategorii open wynosi 1000 zł. Nagrodzonych będzie pierwszych pięciu biegaczy, a także zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowe (z wyłączeniem pięciu pierwszych zawodników i zawodniczek sklasyfikowanych w kategorii open). Wśród uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Tu również uczestnicy zostaną sklasyfikowani według kryteriów „najlepszy rzeszowianin i rzeszowianka”, „służby mundurowe”, „studenci”, „mój pierwszy bieg w Rzeszowie”, „najszybsze małżeństwo”.
Bieg na 5 km zostanie poprzedzony biegami młodzieżowymi dla dziewcząt i chłopców, w których zdobywcy sześciu pierwszych miejsc otrzymają dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. 
Dla tych, którzy nie czują się na siłach przebiec trasy maratonu, organizatorzy proponują sztafetę maratońską w 5-osobowych zespołach. Ta propozycja jest adresowana przede wszystkim do reprezentacji różnych firm i instytucji. Już rozpoczęły się zapisy.
 
28 września o godz. 10 chętni biegacze zgromadzą się na placu eventowym Millenium Hall na trening pod okiem fachowców. Uczestnicy maratonu przebiegną jedną pętlę, czyli 21 km, pozostali – 5 km. 
18 października, po biegu na 5 km, w sali konferencyjnej hotelu Hilton będzie można posłuchać prelekcji znanych trenerów i zawodników.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy