Reklama

Lifestyle

Trasy 23. Rajdu Rzeszowskiego są już znane

Anna Olech
Dodano: 17.07.2014
13604_6233_rajd-rzeszowski-4
Share
Udostępnij
Już za trzy tygodnie, od 7 do 9 sierpnia, na podkarpackie drogi wyjadą najlepsi kierowcy rajdowi w Polsce i Słowacji. Dla miłośników motoryzacji to nie lada gratka, zwłaszcza, że w tym roku przygotowano dwa zupełnie nowe odcinki specjalne w Wysokiej k. Strzyżowa oraz Wojaszówce k. Krosna, a widowiskowy odcinek miejski ponownie odbędzie się przy Galerii Nowy Świat. 
 
Kibicom początek sierpnia od lat już kojarzy się z Rajdem Rzeszowskim. Impreza początki miała skromne, ale dziś jest uważana za jeden z najlepszych rajdów w Polsce. Rzeszowskie wydarzenie jest wysoko oceniane i bardzo lubiane przez zawodników, m.in. za trasy. Te zawsze są bardzo wymagające, ale równocześnie bardzo widowiskowe i pozwalające sprawdzić umiejętności rajdowych załóg.  
 
Organizatorzy z Automobilklubu Rzeszowskiego każdego roku dokładają starań, by jak najlepiej przygotować rajd. Tradycją stało się już coroczne wprowadzanie jednego lub dwóch nowych odcinków specjalnych. W ubiegłym roku był to OS w Zagorzycach w powiecie ropczycko-sędziszowskim, który tak przypadł do gustu zawodnikom, że w tym roku również będzie jeżdzony. W tym roku do harmonogramu weszły OS Wysoka w powiecie strzyżowskim oraz OS Wojaszówka w powiecie krośnieńskim, które zastąpiły odcinki w Pstrągowej i Niechobrzu.  Na oba załogi wyjadą w sobotę 9 sierpnia. Poza tym będą odcinki Godowa, Lubenia oraz odcinek miejski, po raz czwarty rozgrywany w pobliżu Galerii Nowy Świat. 
 
Lokalizacji nie zmienia również park serwisowy, które od kilku lat mieści się przy Politechnice Rzeszowskiej. Start honorowy rajdu i oficjalne rozpoczęcie rajdu odbędzie się w czwartek 7 sierpnia o godz. 19.00 na Rynku, a zakończenie i wręczenie nagród zwycięzcom w sobotę o godz. 17.00. W ubiegłym roku rzeszowski rajd wygrał Kejatan Kajetanowicz, w tym roku zwycięzcę poznamy 9 sierpnia.
 
Więcej informacji, program i trasy, dostępne są na stronie: www.rajd.rzeszow.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy