Reklama

Lifestyle

Szkło jak z bajki. Ferie dla najmłodszych w Centrum Dziedzictwa Szkła

Artykuł Partnera
Dodano: 16.01.2014
10311_Szklo_jak_z_bajki
Share
Udostępnij
Pokazy ręcznego formowania szkła, wybijanie szklanych monet, zabawy i zgadywanki to tylko wybrane punkty programu warsztatów, które krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła przygotowało dla najmłodszych na okres ferii. W tym roku tematem przewodnim zajęć będą bajki. 
 
Warsztaty dla najmłodszych podczas ferii są stałym punktem kalendarza wydarzeń w krośnieńskim Centrum Dziedzictwa Szkła. W czasie prowadzonych codziennie zajęć, dzieci zapoznają się w tajnikami produkcji szkła oraz samodzielnie próbują technik jego zdobienia. Pokazom towarzyszą gry, zabawy i konkursy. To dzięki nim, podczas spotkań w pracowni hutniczej panuje radosna atmosfera, a ich uczestnicy opuszczają je z uśmiechem na twarzy. 
 
Centrum zapewnia, że w tym roku powodów do radości i uśmiechu będzie wyjątkowo dużo, gdyż tematem przewodnim warsztatów są bajki. Bajkowe mają być nawet pokazy formowania szkła, które przybiorą formę zgadywanek. Hutnicy z CDS wykonywać będą na oczach dzieci figurki bohaterów bajek, zarówno tych najbardziej znanych jak i tych mniej popularnych. Rolą uczestników będzie odgadnięcie bohatera. Dla zwycięzców zabawy przewidziano nagrody. 
 
W programie warsztatów nie zabraknie nauki technik zdobienia szkła, wybijania szklanych monet, opowieści o historii szkła i hutniczych tradycjach Krosna i regionu, a nawet mini koncertów. 
 
Zajęcia zatytułowane „Bajkowe inspiracje – szklane warsztaty dla najmłodszych”, odbywać się będą w okresie 20-31 stycznia 2014 r., od poniedziałku do piątku, o godz. 12.00. Warsztaty trwają 1,5 godziny. Uczestniczyć w nich mogą dzieci powyżej 5 roku życia. Maksymalna wielkość grupy –  15 osób. Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 18 zł od osoby. 
 
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Można jej dokonać telefonicznie pod numerem 134440031. 
 
Centrum Dziedzictwa Szkła to pierwsza w Polsce placówka w interaktywny sposób prezentująca tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Obiekt w nowoczesny sposób nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie „krośnieńskiego szkła”, ale także ją tworzy. Najważniejszymi atrakcjami Centrum są ekspozycje szkła użytkowego i artystycznego oraz prezentacje produkcji szkła, odbywające się na oczach turystów.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy