Reklama

Lifestyle

Już od piątku Boże Narodzenie na kiermaszu BuzzArt

Aneta Gieroń
Dodano: 18.11.2013
8821_Kiermasz_2
Share
Udostępnij
Już po raz czwarty, od 6 do 8 grudnia w Liceum Sztuk Plastycznych w Galerii Miejskiej w Rzeszowie odbędzie się przedświąteczny kiermasz rękodzieła – BuzzArt, organizowany przez Skład Rękodzieła Artystycznego.
 
Dotychczas na kiermaszach BuzzArt gościło 180 wystawców i prawie 2 tys. odwiedzających. Także w tym roku na kilkudziesięciu kolorowych stoiskach zobaczymy: scrapbooking, ceramikę, ikony, wyroby z filcu, niespotykaną biżuterię, decoupage – mebelki i dekoracje, designerskie lampy druciane, wyroby szydełkowe, artystyczne kartki świąteczne, tradycyjne hafty krzyżykowe, malunki, rysunki, zabawki dla dzieci, prezenty dla mężczyzn, kartki i  ozdoby bożonarodzeniowe. Kiermasz zapowiada się wyjątkowo. Wstęp na spotkanie z rękodzielnikami będzie bezpłatny, a dzieci i dorośli będą mogli  wziąć udział w niecodziennych warsztatach, jakie towarzyszyć będą kiermaszowi.

Bo piękne, bo jedyne w swoim rodzaju, bo zrobione z niepospolitych materiałów, w końcu, bo od pasjonatów, którzy dużo serca wkładają we wszystko, co wychodzi spod ich rąk – powodów, by kupić przedmioty sygnowane nieśmiertelnym „ręczna robota” jest tysiące. I dobrze, bo akurat święta Bożego Narodzenia, jak żadne inne kojarzą się nam z tradycją, rodziną, czymś pięknym i niepowtarzalny. 
 
Kiermasz BuzzArt jest do takich zakupów miejscem idealnym. Organizatorki do udziału w tegorocznej wystawie zaprosiły bardzo różne osoby: starsze, doświadczone i  te, które dopiero osiągnęły pełnoletniość. Wszystkie je łączy podobna pasja, a ich wyroby jeszcze przed kiermaszem można oglądać za pośrednictwem internetowego magazynu eArtreklamówki (ZOBACZ!)

– Z roku na rok coraz chętniej poszukujemy rzeczy, które wyróżniają się od tych, które w tysiącach egzemplarzy można kupić w sklepach i galeriach. W Boże Narodzenie wielu z nas chce powiesić na choince, albo postawić na stole coś, czego nie można znaleźć nigdzie indziej, z wyjątkiem straganu rękodzielnika, w dodatku w jednym jedynym egzemplarzu – mówią wystawcy rzeszowskiego kiermaszu. I chętnych na ogromne bańki przystrojone koronkami, albo choinkowe zawieszki z aniołkami nie brakuje.
 
Kiermasz BuzzArt tylko to potwierdza i w tym roku potrwa nie dwa, ale trzy dni.  Zacznie się już w piątek, 6 grudnia od godz. 12 do godz. 18, a potem w sobotę i niedzielę trwać będzie od godz. 10 do 18. Niespodzianką będzie też koncert kolęd, jaki towarzyszyć będzie targom w sobotę i niedzielę od godz. 14 do 16. Organizatorzy spodziewają się, że gości może być więcej niż w latach poprzednich, bo wstęp na kiermasz jest za darmo, a atrakcji tak dużo, jak jeszcze nigdy wcześniej.
 
– Dotychczas ze względów organizacyjnych wstęp był płatny i kosztował dwa złote. Wpływy z biletów pomagały nam pokryć koszty najmu, reklamy i logistyki. W tym roku zaryzykowaliśmy i pierwszy raz wstęp jest wolny dla wszystkich gości, co nas bardzo cieszy – mówi Małgorzata Chlebek, współorganizatorka kiermaszu BuzzArt. –  Jednak, by móc pokryć koszty organizacji przedsięwzięcia zgłosiliśmy BuzzArt jako projekt na platformie PolakPotrafi.pl umożliwiającej finansowe wspomaganie ciekawych projektów przez prywatne osoby. Wystarczy wejść na stronę www.polakpotrafi.pl/projekt/buzzart i wpłacić choćby złotówkę.
 
Młodsi i starsi entuzjaści rękodzielnictwa w tym roku po raz pierwszy mogą też wziąć udział  w warsztatach organizowanych przy okazji kiermaszu. Te odbędą się w sobotę i niedzielę i dla dzieci będą bezpłatne. Więcej informacji o zapisach i cenach warsztatów dla dorosłych można znaleźć na stronie www.rekodzielorzeszow.pl/warsztaty.
 

Bezpłatne warsztaty dla dzieci

Sobota i Niedziela w godzinach:
 
11 – 12 Ania Hawro – Filcowe ozdoby
12 – 13 Edyta Szegda – Bombki recyklingowe
13 – 14 Madzia – Włóczkowanie
16 – 17 Ania Lewanowicz-Domino – Fantazyjna papierowa wiklina
 
Płatne warsztaty dla dorosłych

Sobota i Niedziela w godzinach:

11 – 13 Madzia – Włóczkowanie
12 – 14 Ania Hawro – Filcowanie
13 – 16 Ania Lewanowicz – Domino – Papierowa wiklina
15 – 17 Edyta Szegda – Decoupage
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy