Reklama

Lifestyle

Rusza kolejna edycja Akademii 50+ w Rzeszowie

Artykuł Partnera
Dodano: 03.10.2013
7865_semior-photl
Share
Udostępnij
Akademia 50+ to inicjatywa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która skierowana jest do osób starszych, także aktywnych zawodowo, które chcą pogłębiać wiedzę i aktywnie, twórczo spędzać czas. Zapisy na nowy rok akademicki trwają do 10 października.
 
– Zorganizowaliśmy kolejną edycję Akademii 50+, bo doświadczenie z poprzednich lat pokazuje, że jest duże zapotrzebowanie na takie inicjatywy wśród osób starszych i w średnim wieku. Uczestnicy poprzednich edycji bardzo pozytywnie podsumowali poziom i tematykę zajęć – mówi Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Ciekawe zajęcia, gimnastyka, taniec
 
Słuchacze Akademii będą brać udział w ciekawych wykładach, dwa razy w miesiącu, w środy o godz. 17.00 w siedzibie WSIiZ przy ul. Sucharskiego. – Tematyka wykładów jest bardzo różnorodna, będzie dotyczyć m.in.: problemów współczesnego świata i Polski, turystyki – ciekawych miejsc w regionie, kraju i na świecie, a także informatyki, kultury, zdrowia i medycyny oraz finansów i administracji – podkreśla Pasieczna.
 
WSIiZ przygotowała też, jak poprzednio, sekcje zainteresowań. Będą to zajęcia w mniejszych grupach i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
 
– Będą to np. lektoraty językowe na różnych poziomach, zajęcia komputerowe, sportowo-rekreacyjne (np. wycieczki, gimnastyka rehabilitacyjna, Nordic Walking, Klub Tańców Etnicznych). Możemy zorganizować też gry towarzyskie, kursy fotografii, warsztaty tematyczne (np. spotkania kulinarne), a także trening pamięci i koncentracji uwagi – wymienia rzecznik WSIiZ – Warunek prowadzenia sekcji zainteresowań to  odpowiednia liczba chętnych.
 
Zapisy będą przyjmowane w siedzibie uczelni, przy ul. Sucharskiego 2, w pokoju nr 018 (poziom -1) do 10 października od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 9.00 do 11.00. Można też kontaktować się telefonicznie, nr 17 866 12 78 i mailowo: akademia50@wsiz.rzeszow.pl.

Opłaty podobnie jak poprzednio, są symboliczne. Wpisowe dla nowych słuchaczy wynosi 20 zł. Uczestnicy poprzednich edycji są zwolnieni z tej opłaty. Składka za semestr zimowy 30 zł lub za cały rok 60 zł. 
 
– Serdecznie zapraszamy. Spotkania to nie tylko okazja do pogłębienia wiedzy i ciekawego spędzenia czasu. To również szansa zawarcia nowych znajomości i przyjaźni. Zajęcia w sekcjach zainteresowań są dodatkowo płatne. Ich koszt zostanie ustalany w zależności liczebności grup. Będzie to również niewielka kwota – zachęca Pasieczna.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/akademia50plus
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy