Reklama

Lifestyle

O historii rozmaicie. Piknik w rzeszowskim muzeum

Anna Olech
Dodano: 23.08.2013
SONY DSC
Share
Udostępnij
Czy ktoś wie, jak 100 lat temu dzieci grały w „klasy” albo „bierki”? A może ktoś chce spróbować swoich sił jako budowniczy Rzeszowa? Te i inne atrakcje czekają w najbliższą niedzielę w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie na pikniku „Rozmaitości historyczne” w ramach II Muzealnego Wehikułu Czasu.
 
W samo południe w muzeum rozpocznie się wielka zabawa, w trakcie której historię będzie można potraktować nie całkiem na poważnie. Wśród atrakcji będzie np. slalom ze średniowiecznym ogromnym denarem i wielkie budowanie Rzeszowa, ale sposobami sprzed wieków. Do dyspozycji będą wielkie styropianowe cegły, z których wznoszone będą budowle według pomysłów uczestników. Atrakcją dla pierwszych 300 rodzin, będzie wybijanie oryginalnego „Grosza Rzeszowskiego”, przy pomocy niezwykłej machiny menniczej. A to wszystko w otoczeniu planszowych gier historycznych. Dla najbardziej aktywnych uczestników przygotowano upominki ufundowane przez sponsorów. 
 
Bilet wstępu (5 zł) uprawnia do obejrzenia wystawy „Legowisko. Historie klockami budowane”. Dla fanów klocków również przygotowano niespodzianki. 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy