Reklama

Lifestyle

Otwarcie fontanny multimedialnej w Rzeszowie – światło, woda i muzyka

Anna Olech
Dodano: 17.08.2013
6679_fontanna-multimedialna-31
Share
Udostępnij
W sobotni wieczór plac przy Alei Lubomirskich rozbłysł światłem, wypełnił się muzyką i szumem wyrzucanej w powietrze wody. W ten sposób, w specjalnie przygotowanym show, zaprezentowano możliwości fontanny multimedialnej.
 
Fontanna to ogromne miejskie przedsięwzięcie, kosztowała ponad 7 mln zł, a do jej budowy zużyto 37 ton stali, 440 metrów sześciennych betonu, ułożono prawie 50 m kabli elektrycznych i zamontowano 143 lampy, reflektory i latarnie. Na całość składa się aż siedem fontann – pięć niewielkich, określanych jako kwiaty, ponieważ wytryskująca z nich woda tworzy łuki przypominające kwiaty, oraz dwie większe. Fontanna mokra ma kształt okręgu z wyciętą ćwiartką i 39 dyszami wyrzucającymi wodę na wysokość 8 m. Największa jest tzw. fontanna sucha, o powierzchni 130 m kw. w jej podłożu jest zamontowanych ponad 300 dysz, które tworzą tzw. dywan wodny, oraz ponad 1000 tworzących labirynt wodny. Największą atrakcją ma być ekran wodny, na którym będą wyświetlane filmy. 

Po otwarciu fontanny w każdą sobotę o godz. 21.00 będą odbywały się pokazy specjalne, natomiast codziennie o godz. 12.00, 14.00 i 16.00 będą tematyczne pokazy muzyczne z wykorzystaniem wody i muzyki, natomiast o godz. 20.00 będzie to show z wodą, muzyką i światłem.
 
fot. T. Poźniak
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy