Reklama

Lifestyle

Od poniedziałku ferie w mieście. W Rzeszowie ponad 80 wydarzeń

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 24.01.2024
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
Share
Udostępnij

Od poniedziałku, 29 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe na Podkarpaciu. W Rzeszowie przygotowano ponad 80 wydarzeń.

–  W ubiegłym roku w przygotowanych przez miasto atrakcjach wzięło udział ponad 3 tysiące dzieci. Wierzymy, że w tym roku będzie to przynajmniej taka sama liczba. Przygotowaliśmy ponad 80 wydarzeń, przede wszystkim dla dzieci ale nie tylko – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Estrada Rzeszowska zaprasza w czasie trwania ferii do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury m.in. na warsztaty planszówkowe dla całych rodzin, dedykowane młodzieży zajęcia z realizacji dźwięku. W Rzeszowskich Piwnicach będą odbywać się pokazy filmowe w kinie LED, warsztaty scenograficzne, tworzenia kolażu, które poprowadzi rzeszowska artystka Marta Ożóg.

 – Będzie też spektakl dla najmłodszych Teatru NEMNO oraz uwielbiany przez rzeszowian spacer historyczny, który poprowadzi Jakub Pawłowski – mówi  Joanna Dul-Cichy, kierowniczka Rzeszowskich Piwnic.

Ferie zimowe 2024: planszówki, zajęcia taneczne, spacer historyczny i spektakle

Rzeszowski Dom Kultury w swoich 12 filiach organizuje półkolonie dla 550 dzieci. Będzie dużo aktywności ruchowej, zajęcia taneczne, artystyczne, dzieci na pewno nie będą się nudzić. Nowością będą turnieje szachowe dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą przez dwa tygodnie w filii RDK przy ul. Widokowej.

 – Mamy przygotowane także zajęcia dla młodzieży, osób dorosłych i seniorów – w naszych filiach odbywają się zajęcia m.in. z gimnastyki kręgosłupa, fitness, pilates. Na finał ferii zapraszamy seniorów na potańcówkę – zachęca Marzena Styga-Durak, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury.

Centrum Młodzieży w Rzeszowie zaprasza z kolei na „Ferie Zimowe ze sztuką”, Biuro Wystaw Artystycznych m.in. na warsztaty plastyczne, Teatr „Maska” na spektakle  a Muzeum Dobranocek na twórcze zajęcia filmowo-plastyczne z bohaterami bajek. W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywać się będą „Ferie jak z bajki” czyli m.in. zajęcia literacko-plastyczne, ekoedukacyjne, językowe, rękodzielnicze. Jedną z atrakcji przygotowanych przez Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie wodny tor przeszkód. – Ceniącym aktywność przypominamy także o tym, że tej zimy w Rzeszowie działają aż cztery lodowiska, w tym dwa kryte – dodaje Krystyna Stachowska.

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W czasie trwania ferii – 28 stycznia odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – W tym roku będziemy grać i zbierać pieniądze na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Tym razem rzeszowski finał rozpocznie się w innym niż w ubiegłych latach miejscu. Spotkamy się pod okrągłą kładką, która nosi imię Jurka Owsiaka. To stamtąd wyruszy korowód wolontariuszy, którym towarzyszyć będą żołnierze z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, przedstawiciele związku kynologicznego z psiakami. Korowód przejdzie na Rynek, gdzie od godz. 14 do 21 przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji – informuje Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa. Będą pokazy sprzętu wojskowego, rozmaite warsztaty i koncerty.

– Gorąco zachęcam do udziału w finale WOŚP a także w aukcjach. Wystawiłem na nich cztery wyjątkowe przedmioty. Pierwszy z nich to książka Agnieszki Skowron – Wilusz oraz Janusza Pawlaka z autografami autorów. Kolejny to piłka z autografem legendy polskiej piłki nożnej – Jana Domarskiego, podpisana w trakcie Gali 670-lecia Miasta Rzeszowa – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Do wylicytowania jest także zdjęcie okrągłej kładki im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z autografami Jurka Owsiaka, autora fotografii – Tadeusza Poźniaka oraz prezydenta Rzeszowa  a także sportowy dzień z prezydentem Rzeszowa połączony z wizytą w parku maszyn klubu żużlowego Texom Stal Rzeszów i wspólny trening żużlowy pod okiem trenera.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń podczas ferii w Rzeszowie dostępne są na stronie internetowej www.erzeszow.pl i na stronach rzeszowskich instytucji.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy