Lifestyle

Tor saneczkowy w Muszynie. Tylko 180 km od Rzeszowa

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 30.01.2024
  • Fot. Archiwum Sankolandia
Fot. Archiwum Sankolandia
Share
Udostępnij

W Muszynie Złockim przez siedem dni w tygodniu można szaleć na sankach na dwóch trasach o długości 2 i 3 kilometrów. Zjazd wytyczono na zboczach Kotylniczego Wierchu.

 Tak powstała SankoLandia, która zjazdy oferuje codziennie od godz. 10.00 do 16.00. Amatorzy białego szaleństwa mają zagwarantowany wyjazd na górę i saneczki. Na miejscu można wypożyczyć też kaski, ale bez problemu można wykorzystywać własny sprzęt.

Na miejsce startu wyjeżdża się specjalnym pojazdem terenowym. Saneczki są przymocowane po bokach, a turyści wygodnie siedzą w osłoniętej przyczepie. Przed rozpoczęciem jazdy następuje też instruktarz. Do wyboru są dwie trasy. Czerwona – zwana Ślizgostradą – liczy 2000 m długości i szerokości 6 m. Trasa niebieska, choć dłuższa – liczy 3000 m – jest nieco łatwiejsza i łagodniejsza pod względem np. zakrętów.

Na saneczkach ze zboczy Kotylniczego Wierchu w Muszynie

SankoLandia to atrakcja dla dzieci, dorosłych i seniorów. Organizator zapewnia uczestnikom specjalne sanki z hamulcem i amortyzatorem, które posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Można też skorzystać ze specjalnego siedziska, które przypina się do pasa i w ten sposób chroni spodnie przed przemakaniem od siedzenia na zaśnieżonych sankach lub ławkach. Dzieci poniżej 8 roku życia mogą zjeżdżać na jednych sankach z rodzicami. Nie można jeździć na innych saneczkach bez hamulców.Trasa jest też specjalnie wyprofilowana, zakręty, bandy są ułożone ze śniegiem i przygotowane dla dzieci i dorosłych

SankoLandia znajduje się na terenie gminy Muszyna.  Koszt jednego zjazdu razem z wywózką na start i wypożyczeniem sanek to 50 zł. Na trasie czerwonej i niebieskiej obowiązkowo trzeba mieć kask. Można mieć swój, albo wypożyczyć na miejscu – koszt 10 zł. Przy zakupie trzech zjazdów cena za pakiet wynosi 140 zł.

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy