Reklama

Kraków

Zima w mieście z Muzeum Fotografii

Źródło: krakow.pl
Dodano: 07.02.2024
Zdjęcie: Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Zdjęcie: Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Share
Udostępnij

Muzeum Fotografii MuFo ma ciekawe propozycje dla dzieci i młodzieży nie tylko na czas ferii. Proponowane warsztaty, wykłady i spotkania pomogą odnaleźć i rozwinąć pasję fotografowania.

W sobotę, 10 lutego o godz. 10.00 i 11.00 odbędą się warsztaty pt. „W ciemni fotograficznej” adresowane do rodzin z dziećmi, prowadzone przez Mateusza Woźniaka – artystę wizualnego, który zajmuje się tradycyjną fotografią analogową. Czy w ciemni musi być ciemno? Co to znaczy, że zdjęcie się naświetla? Czym są powiększalnik i maskownica i do czego służą? Podczas specjalnego warsztatu w ciemni specjaliści z MuFo nie tylko odpowiedzą na te pytania, ale też pokażą, jak wygląda proces wywoływania zdjęć. Na koniec każdy z uczestników otrzyma własną odbitkę. Warsztaty odbędą się w MuFo Józefitów, ul. Józefitów 16, koszt to 20 zł od osoby, a bilety można kupić przez system rezerwacji online: bilety.mufo.krakow.pl lub kartą w biletomacie w oddziale MuFo Józefitów.

Z kolei w sobotę, 17 lutego o godz. 11.00 MuFo Rakowicka zaprasza na wspólne zwiedzanie wystawy głównej pt. „Co robi zdjęcie?”. Przewodnikiem będzie mieszkający w MuFo duszek. Wspólnie z nim zwiedzający poznają początki fotografii, zajrzą do atelier z XIX wieku, oraz przyjrzą się z bliska aparatom fotograficznym. Oprowadzanie, obok MuFo duszka, poprowadzi Blanka Błaszczak-Rozenbaum – etnolożka, którą interesują ją dawne fotografie ludzi i zastanawianie się nad tym, kim byli. Co myśleli w trakcie robienia zdjęcia? Co jedli zanim przyciśnięto spust migawki? Odpowiedzi na te pytania szuka w różnych historiach, które później lubi opowiadać. I rozmawiać o nich. Oprowadzanie jest przeznaczone dla rodzin z dziećmi do 10 lat, a zapisy prowadzone są przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl, mailowo pod adresem bilety[at]mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu 12 3957042 wew. 1226. Rezerwacja telefoniczna od wtorku do niedzieli, w godzinach otwarcia Muzeum.

Podczas ferii będzie też prowadzony kurs fotografii dla dzieci, w trakcie którego dzieci mogą się nauczyć, jak patrzeć, by widzieć dokładniej i więcej. Dowiedzą się, jakie elementy tworzą obraz, czym jest perspektywa, kompozycja i światło oraz jak wykorzystywać zdjęcia do opowiadania historii.

  • 20 lutego, godz. 11.15

Kurs fotografii dla dzieci – Żabia czy ptasia? O perspektywie

  • 21 lutego, godz. 11.15

Kurs fotografii dla dzieci – Dynamiczna czy statyczna? O kompozycji

  • 22 lutego, godz. 11.15

Kurs fotografii dla dzieci – Sztuczne czy naturalne? O świetle

  • 23 lutego, godz. 11.15

Kurs fotografii dla dzieci – Opowiadać czy milczeć? O budowaniu historii

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 7–11 lat, bilety w cenie 20 PLN za osobę są do kupienia przez system rezerwacji online: bilety.mufo.krakow.pl, mailowo pod adresem bilety[at]mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu 12 3957042 wew. 1226. Rezerwacja telefoniczna od wtorku do niedzieli, w godzinach otwarcia Muzeum.

Muzeum Fotografii proponuje również warsztaty dla młodszych i starszych grup zorganizowanych. W celu uzyskania dodatkowych informacji oraz rezerwacji zajęć, prosimy o kontakt z Działem Edukacji MuFo: edukacja@mufo.krakow.pl

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy