Reklama

Lifestyle

Marcin Meller w Księgarni Nova w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 14.11.2023
Marcin Meller. Fot. Facebook Marcina Mellera
Marcin Meller. Fot. Facebook Marcina Mellera
Share
Udostępnij

Marcin Meller, dziennikarz, prezenter telewizyjny, autor książek będzie gościem w Księgarni Nova (Księgarnia Tęczowa) przy ul. Kościuszki w Rzeszowie. Spotkanie w ramach cyklu „Podkarpacie czyta” już 21 listopada o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Marcin Meller to historyk, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Jest synem Stefana Mellera, byłego ambasadora RP w Paryżu i Rosji oraz byłego ministra spraw zagranicznych.

Przez wiele lat pracował jako reporter w tygodniku „Polityka”, gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową. Był działaczem NZS-u i organizatorem popularnych balów przebierańców u Architektów na Koszykowej. Gospodarz nadawanego przez TVN w latach 2000-2002 reality show „Agent”. W latach 2005-2008 razem z Kingą Rusin prowadził magazyn „Dzień Dobry TVN”, a 2008-2009 teleturniej „Kapitalny pomysł”, od 2009 roku „Drugie śniadanie mistrzów”, a w radiu Roxy FM w każdy wtorek autorski program „Mellina”. W 2011 roku pisał felietony do „Wprost”, a 20 lat temu został redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika „Playboy”, którym był przez 9 lat. Od 2015 roku dał się poznać jako dziennikarz-symetrysta.

Powieści Marcina Mellera

Razem z żoną Anną Dziewit-Meller napisał „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” (2011). Wydał również zbiory reportaży „Między wariatami. Opowieści terenowoprzygodowe” (2013) oraz felietonów „Sprzedawca arbuzów” (2016) i „Nietoperz i suszone cytryny” (2019). W 2022 roku opublikował powieść przygodowo-sensacyjną „Czerwona ziemia”, która stała się bestsellerem. Prywatnie miłośnik pierogów ruskich i pogranicza Warmii i Mazur, gdzie między Reszlem a Mrągowem ma dom.

Od stycznia 2023 roku jest gospodarzem magazynu kulturalnego Drugie śniadanie Mellera, emitowanego na YouTubie. Felietonista „Newsweeka”.

Cykl „Podkarpacie czyta” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy