Reklama

Kultura

Trzy dni karnawałowych spotkań z teatrem

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 05.02.2013
2073_O_polnocy_przybylem
Share
Udostępnij
Wyjątkowe, bo jubileuszowe – świętujące dwudzieste już urodziny, są tegoroczne Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe. W odróżnieniu od poprzednich edycji, gdy spektakle prezentowane były przez kilka tygodni tylko w weekendy, mają inną formułę: spektakle odbędą się w ciągu trzech dni jednego weekendu pod wspólnym tytułem „Bzik Totalny”. Zobaczymy trzy spektakle w wykonaniu teatrów z Łodzi, Warszawy i Krakowa.

Na otwarcie spotkań widzowie będą podziwiać „Balladyny i romanse” w reżyserii Konrada Dworakowskiego w wykonaniu artystów Teatru Lalki i Aktora PINOKIO z Łodzi (teatr ten zdobył pierwszą nagrodę podczas RST VizuArt Festiwalu Scenografów i Kostiumografów, który odbył się w listopadzie ubiegłego roku. w rzeszowskim teatrze). W drugi dzień spotkań na deskach teatru wystąpią aktorzy Teatru IMKA z Warszawy ze sztuką „O północy przybyłem do Widawy, czyli Opis obyczajów III” – spektakl ten nagrodzono na 36. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych "Klasyka Polska 2011" na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie.

Na zakończenie spotkań karnawałowych zaprezentują się aktorzy Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie w spektaklu „Paw królowej” na podstawie powieści Doroty Masłowskiej.

Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe stanowią, obok RST VizuArt Festiwalu Scenografów i Kostiumografów, najważniejszą imprezę Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

Program 20. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych:
Bzik Totalny! – 20 Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe  8-10 lutego 2013

8 lutego, godz. 19.30
Teatr Lalki i Aktora PINOKIO w Łodzi
Balladyny i romanse
wg Ignacego Karpowicza

 
Reżyseria: Konrad Dworakowski, scenografia: Marika Wojciechowska, muzyka: Piotr Klimek. Ruch sceniczny: Jacek Owczarek. Obsada: Karolina Gorzkowska, Żaneta Małkowska, Anna Makowska, Hanna Matusiak, Aleksandra Wojtysiak, Ewa Wróblewska, Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Mariusz Olbiński.
 
Adaptacja nagrodzonej Paszportem Polityki powieści Ignacego Karpowicza „Balladyny i romanse", w której bogowie opuszczają swoje niebiańskie pielesze i zamieszkują wśród ludzi.
 
Czas trwania: 135 min (1 przerwa)
 
Cena biletu: parter 40 zł, balkon 30 zł
 
 
9 lutego, godz. 16.00
Teatr IMKA z Warszawy
O północy przybyłem do Widawy, czyli Opis obyczajów III
 
Na podstawie tekstów ks. Jędrzeja Kitowicza, Henryka Rzewuskiego i cudzoziemców odwiedzających Polskę w czasach Stanisława Augusta
 
Scenariusz, reżyseria i scenografia: Mikołaj Grabowski; światło: Katarzyna Parczewska, muzyka: Zygmunt Konieczny. Obsada Iwona Bielska, Magdalena Boczarska, Olga Mysłowska, Urszula Popiel, Wojciech Błach, Mikołaj Grabowski, Oskar Hamerski, Tomasz Karolak, Andrzej Konopka
 W tym spektaklu autor zderzyć namiętności ks. Kitowicza z relacjami obcokrajowców zwiedzających nasz kraj w czasach stanisławowskich. Właśnie te dwa ścierające się punkty widzenia w stosunku do Polski i natury Polaka są kanwą „Opisu obyczajów III”.
Czas trwania: 100 min (bez przerw)
 
Cena biletu: parter 100 zł, balkon 90 zł
 

10 lutego, godz. 18.00
Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie
Paw królowej
według powieści Doroty Masłowskiej

 
Adaptacja i dramaturgia: Mateusz Pakuła; reżyseria Paweł Świątek; scenografia Marcin Chlanda. Obsada: Paulina Puślednik, Małgorzata Zawadzka, Szymon Czacki, Wiktor Loga-Skarczewski.
Adaptacja głośnej powieści pisarki młodego pokolenia, która zadebiutowała „Wojną polsko-ruską pod flagą biało-czerwoną”.
Czas trwania: 95 min (bez przerw)
 
Cena biletu: parter 80 zł, balkon 70 zł
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy